Prudnik24

Trwa Narodowy Spis Powszechny. Co musisz wiedzieć?

Trwa Narodowy Spis Powszechny. Co musisz wiedzieć?
14 maja
19:14 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) rozpoczął się 1 kwietnia. Poniżej wszelkie najważniejsze informacje w tym temacie, jakie udostępniła gmina Prudnik.

Od 1 kwietnia została udostępniona aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej (profil zaufany, bankowość elektroniczna) lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

➡ Nie masz lub nie potrafisz obsługiwać komputera❓ Nie martw się pomogą Ci urzędnicy❗Osoby, które nie mają komputera lub dostępu do Internetu albo nie potrafią obsługiwać komputera mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miejskiego w Prudniku ul. Kościuszki 3. Na osobę, która chce się spisać będzie czekać specjalnie przygotowany do tego celu komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów pomocą będą służyć wyznaczeni do tego pracownicy Urzędu.Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę (tel. 774066209).Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

➡ Rachmistrze będą dzwonić 📞Jeśli nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Miejskim w Prudniku – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza spisowego z numeru 22 828 88 88. ❗WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. ❗PAMIĘTAJ – jeżeli nie chcesz udzielać informacji przez telefon – spisz się sam przez Internet w dogodnym dla Ciebie terminie.

➡ Więcej informacji znajduje się na stronie spis.gov.pl.

Jak podaje jeden z prudnickich rachmistrzów, Marcin Janik, na dzień 7 maja 2021 r. spisało się 11% osób z gminy Prudnik.

– Jeśli w danym domostwie mieszka tylko jedna osoba, to spis potrwa około 6 minut. Jeśli więcej osób, to spis będzie trwał dłużej. – informuje rachmistrz.

(m)

Za: Facebook Gminy Prudnik, facebook Marcina Janika

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook