Prudnik24

Pojechali! TVP3 Opole o prudnickim rajdzie rowerowym

Pojechali! TVP3 Opole o prudnickim rajdzie rowerowym
16 maja
12:34 2021

Wczoraj odbył się VI Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”. Organizatorem popularnej imprezy jest Agencja Sportu i Promocji Gminy Prudnik.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jak podkreślają organizatorzy, w rajdzie wzięło udział ponad 100 osób (obecny był również sam Franciszek Surmiński). Trasa prowadziła głównie przez las. Uczestnicy wyruszyli spod altany w Parku Miejskim, a potem przez Chocim i Dębowiec stawili się na mecie na błoniach przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Pogoda – choć nie idealna, dopisała. Było rześko i z prześwitującym przez chmury słońcem.

Wydarzenie odnotowała TVP3 Opole. Jak napisano wczoraj na fanpage’u telewizji, „Mimo że był to rajd, wszyscy uczestnicy z pośpiechem mieli nie po drodze. Mieszkańcy miasta i regionu (…) przejechali ponad 16 kilometrów.”

Materiał relacjonujący prudnickie wydarzenie z wczorajszego wydania Kuriera Opolskiego można zobaczyć pod linkiem: 16 kilometrów rowerowej przygody. Ulicami Prudnika przejechał VI Rajd Rowerowy (tvp.pl), do czego zachęcamy. Fot. tytułowe: TVP3 Opole

(m)

Fot. TVP3 Opole
Fot. Gmina Prudnik
Fot. TVP3 Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook