Prudnik24

Budynek przy Tkackiej: krakowianie opracują dokumentację przebudowy

Budynek przy Tkackiej: krakowianie opracują dokumentację przebudowy
22 maja
19:28 2021

Pochodząca z Krakowa firma „Architektura” wygrała przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej modernizacji postpeerlowskiego obiektu przy ulicy Tkackiej. Jest zatem nadzieja, że ohydny budynek wreszcie będzie przykuwał spojrzenia.

Krakowianie zaoferowali 76.955 zł. (przy najwyższej ofercie opiewającej na prawie 200 tysięcy zł.). W biurowcu gmina planuje otwarcie Międzypokoleniowego Centrum Edukacji dla seniorów wraz z Domem Dziennego Pobytu. Swoje miejsce będą mogły znaleźć tu także dzieci i dorośli z rodzin dotkniętych uzależnieniami. Z zapowiedzi gminy wynika, że w zmodernizowanym budynku mieścić będzie się świetlica, sale ćwiczeń i pokoje. Pod kątem niepełnosprawnych na zewnątrz obiektu wybudowana zostanie winda.

Pieniądze na remont pozyskano w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 4 mln. zł. Wcześniej budynek był własnością samorządu województwa opolskiego.

W opinii wiceburmistrza Prudnika Jarosława Szóstki, wiele organizacji pozarządowych rozproszonych jest po całym mieście, a ich biura pozostawiają wiele do życzenia.

– Zebranie takich organizacji w jednym miejscu będzie korzyścią dla samego III sektora, ale i dla gminy, bo mamy nadzieję na większą aktywizację społeczną. – mówił nam w grudniu 2020 roku po ogłoszeniu informacji o dofinansowaniu remontu samorządowiec.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook