Prudnik24

Prudniczanin i modelarstwo. TVP3 Opole o Krystianie Semanie

Prudniczanin i modelarstwo. TVP3 Opole o Krystianie Semanie
22 maja
19:24 2021

Mieszkaniec Prudnika, na co dzień strażnik miejski, został bohaterem programu „Ludzie, sprawy, historie”, który w każdy czwartek emitowany jest na antenie TVP3 Opole. Stacja przybliżyła jego modelarskie zainteresowania.

„Ogromna wiedza na temat zjawisk atmosferycznych i lata skrupulatnych obserwacji sprawiły, że Krystian Seman potrafi z perfekcyjną dokładnością określić prognozę pogody na kilka dni do przodu. Umiejętność niezwykle przydatna, gdy prudniczanin oddaje się swojej największej pasji – modelarstwu.” – tak program dotyczący uzdolnionego prudniczanina zapowiadała stacja.

Krystian Seman od 50 lat projektuje i konstruuje minisamoloty, które następnie pilotuje do szczęśliwego celu. „Miłością do modeli zaraził już kilka pokoleń mieszkańców Prudnika, z którymi dzieli się tajnikami swojego hobby. Na co dzień pasję do wysokich lotów łączy z zawodem strażnika miejskiego. Tu z kolei nie ma mowy o noszeniu głowy w chmurach” – zauważyli dziennikarze TVP3 Opole.

A co mówił w reportażu jego bohater?

– Będąc modelarzem trzeba być stolarzem, ślusarzem, lakiernikiem, mechanikiem, elektronikiem, a teraz jeszcze obsługiwać komputer. – wyjaśniał Krystian Seman. Jak dodał, wszystkie jego modele sterowane są jak prawdziwe samoloty. Co jeszcze dowiedzieliśmy się o działaniach Pana Krystiana? Zachęcamy do obejrzenia całego materiału. Link do programu: Zobacz reportaż „Z głową w chmurach” w cyklu „Ludzie, sprawy, historie” (tvp.pl) ZAPRASZAMY! Fot.: Kadr z programu

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook