Prudnik24

Docenili pracę prudniczanki

Docenili pracę prudniczanki
29 maja
17:12 2021

Autorka Systemu Identyfikacji Wizualnej gminy Prudnik, którego symbole obowiązują od niedawna, została doceniona przez Andrzeja Włoszczyńskiego, który jest autorytetem w dziedzinie brandingu terytorialnego.

Mowa o Agacie Hajdeckiej, absolwentce Akademii Sztuk Pięknych. Prudniczanka aktualnie prowadzi własną firmę – Tukan Media, która zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, grafiki dla social mediów, animacji 2D oraz szeroko pojętej grafiki webowej. Jej praca dla gminy Prudnik została opisana w książce badacza pt. „Po co ci logo?”

– Zamówiłam książki o brandingu terytorialnym oraz książkę o herbie RP od Pana Andrzeja Włoszczyńskiego, który jest wielkim autorytetem w tej dziedzinie, a tu taka niespodzianka. Jest opis mojej realizacji Systemu Identyfikacji Wizualnej dla Gminy Prudnik – mówi artystka.

Przypomnijmy, że SIW nie ma na celu zastąpienia herbu miasta. Znak opracowany na jego podstawie ma ujednolicić system wizualizacji gminy i jej spółek. Dzięki temu np. herb Prudnika nie znajduje się na śmietnikach ZUK-u.

„Posiadanie nowoczesnego logotypu oraz odpowiedniego Systemu Identyfikacji Wizualnej to dzisiaj konieczność by prowadzić skuteczną komunikację wewnętrzną i zewnętrzną. Gmina Prudnik nie posiadała ani logotypu, ani SIW. Niestety bogaty i dostojny herb miasta nie nadaje się do stosowania na wszystkich materiałach promocyjnych, stąd potrzeba wprowadzenia SIW.” – argumentuje gmina na swoim portalu.

O tym, czym kierowała się artystka – i szerzej o sprawie – pisaliśmy tu: Prudnik ma logo. Autorką projektu prudniczanka – Prudnik24. Fot. Agata Hajdecka

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook