Prudnik24

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grabinie wzięła udział w projekcie „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grabinie wzięła udział w projekcie „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”
31 maja
17:11 2021

Jak informuje placówka, w ramach projektu Urząd Marszałkowski wyposażył Niepubliczną Szkołę Podstawową w Grabinie w nowe laptopy.

Zdalne nauczanie, wiążąc się ze stosowaniem nowoczesnych technologii, wymaga korzystania z odpowiednich urządzeń.

W ramach projektu „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża! ”, 385 szkół w województwie otrzyma 4957 laptopów. Dyrektorzy placówek udostępnią je zatrudnionym w nich pedagogom, nauczyciele zostaną też przeszkoleni w zakresie wykorzystania technologii informatycznych. Uzyskają również dostęp do bloga zawierającego treści dotyczące zdalnego nauczania, innowacyjnych metod edukacjo-pedagogicznych, inteligentnych rozwiązań, sposobów motywacji, zapobiegania wykluczeniu społecznemu wśród uczniów i nauczycieli w sytuacji izolacji, ograniczenia kontaktów społecznych i zagrożenia zakażeniem.

Laptopy w szkole w Grabinie

W marcu 2021 dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i marszałka Andrzeja Buły do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grabinie trafiło dziewięć laptopów. Przenośne komputery usprawniły przebieg zdalnych lekcji, a także uatrakcyjniły tradycyjne zajęcia w szkolnych ławkach. Dzięki nim nauczycielom łatwiej jest wykorzystywać możliwości tablicy interaktywnej i wzbogacać proces kształcenia o ciekawe materiały audiowizualne.

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook