Prudnik24

Dla tych, co kochają długie wędrówki. Zobaczcie rozpiskę rajdów

Dla tych, co kochają długie wędrówki. Zobaczcie rozpiskę rajdów
04 czerwca
16:32 2021

Tradycyjnie już portal goryopawskie.eu przygotował kalendarz rajdów długodystansowych na 2021 rok. Jego autor – Dawid Przyszlak, administrator strony i znawca tematyki Gór Opawskich, jak i pogranicza polsko-czeskiego na południu Opolszczyzny podkreśla, że czynnikiem decydującym w przypadku wielu imprez może być sytuacja epidemiczna.

Rozpiskę znajdziemy na portalu w artykule z 18 marca.

– Po raz kolejny tym razem znacznie później niż w poprzednich latach przedstawiam Wam kalendarz imprez długodystansowych na pograniczu polsko-czeskim w Górach Opawskich i rozległych okolicach. Znów wrzuciłem też kilka ciekawszych wydarzeń z dalszych zakątków Sudetów, Beskidów a nawet Polski. – mówi Dawid Przyszlak. Autor dodaje, że poprzedni rok był bardzo trudny dla tego typu aktywności, ponieważ sporo rajdów ujętych w zestawieniu nie mogło się odbyć.

– Ten rok także na razie nie zapowiada się ciekawie, ale organizatorzy mimo tego planują sporo wydarzeń. W zestawieniu ująłem 27 pieszych, górskich rajdów, których ideą jest przejście na podstawie mapy i opisu wyznaczonej trasy z punktami kontrolnymi z dystansem kilkadziesiąt kilometrów. – wyjaśnia podróżnik.

To jednak nie wszystko. Na liście znajdziemy też pozycje zaliczane do gatunku hardkorowych.

– Pojawiły się również imprezy ultra o dystansie ponad 100 km. Zestawienie zapewne przyda się piechurom, którzy wcześniej mogą rezerwować terminy. Kalendarz będzie aktualizowany i uzupełniany w ciągu roku. Zachęcam do zapoznania się z wydarzeniami! – kończy Przyszlak.

W imprezach, które przed nami, natrafimy m.in. na „Potrójną Koronę Wałbrzyską”, czy odbywającą się w sierpniu X Rajd Prudnik-Pradziad. Co z wydarzeniami jesiennymi? To, czy (i w jakiej formie) się odbędą będzie zależne od tego, jak wówczas „radził” będzie sobie koronawirus, a i my z nim. Link do materiału: Góry Opawskie: Kalendarz rajdów długodystansowych 2021 (goryopawskie.eu). Fot. goryopawskie.eu

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook