Prudnik24

Głogówek: doczekają się obwodnicy?

Głogówek: doczekają się obwodnicy?
04 czerwca
16:38 2021

To pierwszy poważny krok do budowy długo wyczekiwanej przez gminę Głogówek budowy obwodnicy. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego złożył do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg projekt dotyczący budowy tego odcinka drogowego. Oprócz niego, powstać miałaby powstać także druga obwodnica Nysy i taka sama droga w Strzeleczkach.

Temat obwodnicy Głogówka był podnoszony m.in. w minionych kampaniach samorządowych. Jako główny argument podaje się bezpieczeństwo i potrzebę wyprowadzenia ruchu z centrum miasteczka. Obwodnica miałaby mieć 5 km. długości i byłaby wybudowana w ciągu DW416 na trasie Krapkowice – Głubczyce. Jej koszt szacowany jest na 58 mln złotych.

– Dzięki tej drodze udałoby się ominąć centrum miasta oraz bardzo krętą drogę, która przez nie przebiega. A dodajmy, że natężenie ruchu na przebiegającej przez Głogówek DW416 wynosi dziś 3699 pojazdów na dobę. – stwierdził na łamach „Nowej Trybuny Opolskiej” Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego.

Jak dodaje dziennik, Opolski zarząd dróg wojewódzkich czeka teraz na decyzję Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

„To kolejny nasz krok w walce o tę ważną drogę. Będzie potrzeba ich jeszcze wiele, ten może nie wystarczyć, ale walczymy” – skomentował sytuację w mediach społecznościowych burmistrz Głogówka Piotr Bujak.

„Skrzyżowanie drogi krajowej nr 40 i drogi wojewódzkiej nr 416 to newralgiczny punkt dla ciężkiego transportu samochodowego i ruchu miejskiego, które spotykają się w tym miejscu. Zaproponowana przez Województwo Opolskie i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu budowa pięciokilometrowej wschodniej obwodnicy miasta pomiędzy Głogowcem a Rzepczem za 5️8 mln zł. ogromnie zmniejszyłaby natężenie ruchu i poprawiła bezpieczeństwo.” – głosi z kolei wpis na fanpageu głogóweckiego magistratu. Fot. UM Głogówek

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 225

Reklamy

 

ReklamyFacebook