Prudnik24

Kolejne środki dla samorządów. Skanalizują Wierzbiec

Kolejne środki dla samorządów. Skanalizują Wierzbiec
14 czerwca
15:32 2021

Informację w tej sprawie przekazał wiceminister MON Marcin Ociepa. Wśród inwestycji jest kanalizacja kolejnej z gminnych wsi.

Jako pierwsza rozpoczęła się kanalizacja Szybowic. Teraz gmina Prudnik otrzyma 700 tysięcy zł. na taką samą inwestycję w Wierzbcu. Oba przedsięwzięcia są ze sobą powiązane, ponieważ w ramach planowanych prac powstanie tranzyt z Wierzbca do sieci kanalizacyjnej Szybowice-Prudnik. Kolejna gminna wieś wykona zatem skok technologiczny w XXI wiek.

– Dziękuję Ministrowi Marcinowi Ociepie za wszelką pomoc w pozyskaniu tych środków. – napisał w mediach społecznościowych wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

W gronie dofinansowanych gmin z powiatu prudnickiego znalazła się też Lubrza. Kwota jest w tym wypadku identyczna – 700 tysięcy zł. i zostanie spożytkowana na przebudowę stacji uzdatniania wody w Olszynce i zasilających ją studni.

W sumie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na Opolszczyznę trafi tym razem 13,7 mln. zł. Z pobliskich Prudnikowi miast odnotujmy inwestycje w Głubczycach (rewitalizacja parku oraz terenu przyległego do pałacu w Pomorzowicach – 500 tys. zł.), Głuchołazach (modernizacja infrastruktury osiedla domów wielorodzinnych po byłym PGR w Charbielinie – 800 tys. zł.) oraz Korfantowie (budowa świetlicy wiejsko-sportowej w Przydrożu Małym – 500 tys. zł.). Fot. Wikipedia

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 217

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook