Prudnik24

Chcą zebrać 150 litrów krwi

Chcą zebrać 150 litrów krwi
15 czerwca
12:29 2021

150 rocznica powstania firmy Bardusch to okazja do działań dobroczynnych. Jednym z przedsięwzięć mających związek z tą rocznicą była wczorajsza akcja oddawania krwi.

Prudnicki oddział firmy znajduje się na ulicy Prężyńskiej. To właśnie tam przyjechał wczoraj krwiobus. Okoliczności inicjatywy wyjaśniła w rozmowie z Gazetą Prudnik24 Marzena Wylęgała, kierownik zakupów Bardusch.

– Z okazji 150-lecia firmy, jej niemiecka centrala postanowiła zrobić 150 inicjatyw dla naszej wspólnej zrównoważonej przyszłości. W każdym kraju oddziały firmy obmyślały, co chciałyby zrobić, żeby ja wspomóc. W Polsce mamy czternaście inicjatyw, które podzieliliśmy na trzy oddziały terenowe – w Prudniku, Bochni i Toruniu. Na miesiąc przewidziane są dwie, trzy inicjatywy, w których uczestniczymy – usłyszeliśmy od naszej rozmówczyni.

W działania włączają się pracownicy i ich rodziny. Jednym z nich jest właśnie oddawanie krwi. Wczoraj zdecydowało się na to ponad 30 osób.

– Nie poprzestajemy nad tym, że oddajemy tutaj w punkcie, ale co trzy miesiące jeździmy do punktu krwiodawstwa do Nysy. W ciągu tego roku chcemy zebrać 150 litrów krwi. Taki mamy ambitny plan. – podsumowuje Marzena Wylęgała.

Innym niedawnym działaniem Bardusch w Prudniku było postawienie w parku serca na plastikowe nakrętki. Mają one być przekazane na akcje charytatywne na rzecz chorych dzieci. Fot. M. Dobrzański

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook