Prudnik24

Chcą zebrać 150 litrów krwi

Chcą zebrać 150 litrów krwi
15 czerwca
12:29 2021

150 rocznica powstania firmy Bardusch to okazja do działań dobroczynnych. Jednym z przedsięwzięć mających związek z tą rocznicą była wczorajsza akcja oddawania krwi.

Prudnicki oddział firmy znajduje się na ulicy Prężyńskiej. To właśnie tam przyjechał wczoraj krwiobus. Okoliczności inicjatywy wyjaśniła w rozmowie z Gazetą Prudnik24 Marzena Wylęgała, kierownik zakupów Bardusch.

– Z okazji 150-lecia firmy, jej niemiecka centrala postanowiła zrobić 150 inicjatyw dla naszej wspólnej zrównoważonej przyszłości. W każdym kraju oddziały firmy obmyślały, co chciałyby zrobić, żeby ja wspomóc. W Polsce mamy czternaście inicjatyw, które podzieliliśmy na trzy oddziały terenowe – w Prudniku, Bochni i Toruniu. Na miesiąc przewidziane są dwie, trzy inicjatywy, w których uczestniczymy – usłyszeliśmy od naszej rozmówczyni.

W działania włączają się pracownicy i ich rodziny. Jednym z nich jest właśnie oddawanie krwi. Wczoraj zdecydowało się na to ponad 30 osób.

– Nie poprzestajemy nad tym, że oddajemy tutaj w punkcie, ale co trzy miesiące jeździmy do punktu krwiodawstwa do Nysy. W ciągu tego roku chcemy zebrać 150 litrów krwi. Taki mamy ambitny plan. – podsumowuje Marzena Wylęgała.

Innym niedawnym działaniem Bardusch w Prudniku było postawienie w parku serca na plastikowe nakrętki. Mają one być przekazane na akcje charytatywne na rzecz chorych dzieci. Fot. M. Dobrzański

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 217

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook