Prudnik24

Wypowiedz się w sprawie remontu stadionu! Ruszają konsultacje społeczne

Wypowiedz się w sprawie remontu stadionu! Ruszają konsultacje społeczne
16 czerwca
14:31 2021

Gmina Prudnik ogłosiła konsultacje społeczne dotyczące remontu stadionu Pogoni Prudnik przy ul. Kolejowej. Przypomnijmy, że obiekt pamietający dawną epokę ma być gruntownie zmodernizowany.

Gdzie lepiej porozmawiać o remoncie stadionu, niźli na nim samym! Według informacji, jakie wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka zamieścił w mediach społecznościowych, konsultacje odbędą się przy okazji meczu Pogoni Prudnik w sobotę 19 czerwca. Urzędnicy mają być do dyspozycji kibiców i zainteresowanych tematem od 14:30 do zakończenia meczu.

Remont stadionu przy K7 to jedna z największych telenowel polityczno-samorządowo-społecznych od wielu lat. W kampaniach wyborczych planowane przedsięwzięcie zawsze było na czołowym miejscu wśród tematów dotyczących sportu. Gra na krzywym boisku, przy dużych opadach ustawicznie zalewana murawa, postkomunistyczne siedziska i wieczorno-nocni goście, zostawiający za sobą rozbite butelki, to niemal codzienność obiektu. Światełkiem w tunelu był montaż krzesełek, jakie Polonia Bytom ofiarowała naszemu klubowi, dziś chronionymi m.in. przez system monitoringu. Kolejna dobra wiadomość, to wyłonienie przez gminę wykonawcy dokumentacji technicznej remontu. Wygrała oferta firmy PRIMTECH Szymon Kita z Tarnowskich Gór opiewająca na 57 tysięcy 810 zł.

Konsultacje społeczne będą też prowadzone szeroko w internecie, co zapowiada zastępca burmistrza, Jarosław Szóstka.

– Prawdopodobnie jesienią, a na pewno do końca roku, planujemy mieć już gotową dokumentację. Wówczas będziemy szukali źródeł finansowania inwestycji – informuje nas samorządowiec.

Grafika została opracowana przez firmę wykonującą dokumentację techniczną, jest to więc swego rodzaju „zajawka” tego, jak po remoncie może wyglądać obiekt.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook