Prudnik24

Kolejne wsparcie dla służby zdrowia. Grupa Azoty ZAK S.A. dofinansowała specjalistyczny sprzęt dla nyskiego ZOZ-u

Kolejne wsparcie dla służby zdrowia. Grupa Azoty ZAK S.A. dofinansowała specjalistyczny sprzęt dla nyskiego ZOZ-u
18 czerwca
17:12 2021

Po szpitalach w Kędzierzynie-Koźlu i Białej, przyszedł czas na Nysę. Tamtejsza lecznica otrzymała od Grupy Azoty ZAK S.A. czek na kwotę 108 tysięcy zł. w związku z przeciwdziałaniem Covid-19. Z tej puli placówka zakupiła specjalistyczne urządzenie o nazwie Corpuls do monitorowania parametrów życiowych pacjentów, którzy są leczeni w komorze hiperbarycznej.

Uroczystość przekazania symbolicznego czeku miała miejsce w środę 16 czerwca w siedzibie nyskiego ZOZ-u. Wśród przybyłych gości, na czele z prezesem Grupy Azoty ZAK S.A. Arturem Kamińskim, znaleźli się także starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz i szef szpitala – prof. dr hab. Norbert Krajczy. Zgodnie podkreślano wartość zakupionego urządzenia, a także doceniono fakt, że Grupa Azoty ZAK S.A. postanowiła włączyć się aktywnie w walkę z pandemią SARS-COV 2. Przypomniano m.in., że wcześniej pomoc finansową od firmy otrzymały szpitale w Kędzierzynie-Koźlu (75 tysięcy zł.) oraz placówka w Białej (blisko 90 tysięcy zł.). Z tego też powodu na ręce prezesa Artura Kamińskiego powędrował specjalny medal wraz z podziękowaniami za wsparcie i okazaną pomoc w trakcie trwającej pandemii. Odznaczenie wręczyli starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, wicestarosta Damian Nowakowski oraz członek Zarządu Powiatu Joanna Burska.

– Grupa Azoty od samego początku była z nami, wspomagała nas w tych trudnych chwilach. Za tą współpracę, za zrozumienie trudnych tematów, które objęły całą Polskę, w imieniu zarządu, ale przede wszystkim mieszkańców powiatu serdecznie dziękujemy – mówił starosta Kruczkiewicz.

– W Grupie Azoty realizujemy społeczną odpowiedzialność biznesu – wspieramy nie tylko sport i kulturę, ale także w sytuacjach jak COVID-19 kierujemy wsparcie dla służby zdrowia – podkreślał w rozmowie z mediami Artur Kamiński, prezes Grupy Azoty ZAK S.A. Przypominał przy tym, że pomimo mniejszej obecnie liczby zakażeń, epidemia wciąż się nie skończyła. – Nyski szpital jest niezwykle ważny na mapie zdrowotnej województwa Opolskiego, obok Kędzierzyna-Koźla i Opola był bardzo ważnym ośrodkiem walki z COVID-19, dlatego przy aprobacie Ministerstwa Zdrowia podjęliśmy decyzję, żeby też wesprzeć nyski szpital de facto w ciągłej walce z pandemią. Kryzysowy moment może znów nadejść, trzeba trzymać rękę na pulsie.

Walory urządzenia Corpulus, które zakupiono w ramach dotacji chwalił dyrektor ZOZ-u w Nysie dr Norbert Krajczy, opisując, że ten niepozorny na pierwszy rzut oka przyrząd monitoruje parametry życiowe pacjentów, którzy są leczeni w komorze hiperbarycznej. Warto dodać, że Nysa dysponuje jedyną taką komorą w całym województwie opolskim, więc nowe urządzenie doskonale wspomoże jej działanie.

– Komora hiperbaryczna pozwala leczyć powikłania związane z koronawirusem, a także między innymi oparzenia, choroby serca, schorzenia neurologiczne, czy skutki zaczadzenia. Miejmy nadzieję, że pewnego dnia wzbogacimy się o kolejne tego typu urządzenie, bo jego wartość dla zdrowia naszych mieszkańców jest nieoceniona – stwierdził szef nyskiego szpitala. I w tym wypadku nie obyło się bez podziękowań dla Grupy AZOTY ZAK S.A. Prezes Kamiński zapowiedział tymczasem gotowość dalszej pomocy służbie zdrowia na Opolszczyźnie.

Maciej Dobrzański

Czek symboliczny, ale kwota dofinansowania jak najbardziej realna. Fot. M. Dobrzański
Szpital w Nysie jako jedyny w województwie opolskim posiada komorę hiperbaryczną. Fot. M. Dobrzański
Podziękowania za pomoc służbie zdrowia powędrowały na ręce prezesa Grupy Azoty ZAK S.A. Artura Kamińskiego. Wręczył je dyrektor nyskiego ZOZ-u dr Norbert Krajczy. Fot. M. Dobrzański
Prezentacja Corpulsa. Fot. M. Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook