Prudnik24

Do wody marsz! Woda wszędzie przydatna do kąpieli

Do wody marsz! Woda wszędzie przydatna do kąpieli
28 czerwca
14:35 2021

Choć nawet nie rozpoczął się lipiec, można powiedzieć, że sezon kąpielowy już w pełni. Na naszą skrzynkę redakcyjną dotarł Komunikat Opolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 25.06.2021 roku dotyczący kąpielisk na terenie województwa opolskiego. Wnioski są jasne – pływać jest gdzie i w…czym. 😉 Woda w okolicy spełnia wszelkie standardy.

W zestawieniu, które publikujemy poniżej, ujęte są dwa akweny popularne wśród mieszkańców Prudnika. To Zielona Zatoka w Łączniku oraz Jezioro Nyskie. W obu wodę określa się jako przydatną do kąpieli. Jeśli ktoś chciałby wyruszyć poza powiat prudnicki i nyski, również ma okazję. Zrelaksować się nad woda można w powiecie opolskim, kędzierzyńsko-kozielskim, krapkowickim, czy głubczyckim. Nie zapominajmy też o kąpieliskach gminnych – czynne są baseny m.in. w Prudniku, czy Głogówku. O czym powinniśmy pamiętać? Do wody wchodźmy powoli, aby nie doszło do szoku termicznego. Nie pływajmy też po „kilku głębszych” oraz nadto…najedzeni. No i – nie skaczmy „na główkę”. Udanego wypoczynku życzy Redakcja!

PS W zestawieniu nie ma Jeziora Otmuchowskiego, drugiego wielkiego akwenu na południu Opolszczyzny. Dlaczego?

– Zgodnie z ustawą Prawo Wodne do 20 maja każdego roku rada gminy określa, w drodze uchwały, wykaz kąpielisk na terenie gminy. Wcześniej, tj. do 31 grudnia każdego roku poprzedzającego sezon kąpielowy, w którym kąpielisko ma być otwarte organizator kąpieliska składa wniosek do właściwego terenowo wójta, burmistrza lub prezydenta miasta o wpisanie kąpieliska do wykazu kąpielisk danej gminy. W związku z powyższym, prawdopodobnie ww. wniosek do gminy nie złożono, więc dlatego nie uchwalono kąpieliska nad Jeziorem Otmuchowskim (podobnie jak w latach ubiegłych). – wyjaśnia Gazecie Prudnik24 Aneta Gniazdowska z Oddz. HK WSSE Opole.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook