Prudnik24

O przedsiębiorczości ponad granicami

O przedsiębiorczości ponad granicami
30 czerwca
19:07 2021

Rozpoczęły się prace nad wspólnym programem nauczania, który będzie wykorzystywany podczas nowatorskich zajęć prowadzonych w powstającym właśnie Inkubatorze Przedsiębiorczości Szkolnej.

,,Sieć Inkubatorów Przedsiębiorczości Szkolnej” to kolejny innowacyjny projekt realizowany przez Powiat Prudnicki wspólnie z partnerami z Bruntala. Dzięki tym działaniom powstanie w Prudniku miejsce, w którym młodzież zarówno szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych z terenu powiatu prudnickiego będzie mogła realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania naukowe poprzez udział w zajęciach pozaszkolnych, prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin. Dlatego już teraz grupa specjalistów z Czech oraz Polski przystąpiła do opracowywania wspólnego programu, mającego na celu uruchomienie zarówno w Prudniku, jak i Bruntalu innowacyjnego kształcenia zarówno z zakresu przedmiotów zawodowych, jak i lekcji przedsiębiorczości na miarę XXI wieku.

Cieszę się, że świetna współpraca dyrektorów dwóch szkół, dr Wiesława Kopterskiego oraz inż. Jana Mecy z Bruntala, owocuje tak dobrymi inicjatywami. Dzięki trwającym inwestycjom oraz wspólnej pracy już wkrótce będziemy mogli obserwować nową jakość w nauczaniu przedsiębiorczości — podkreśla starosta Radosław Roszkowski.

Mam nadzieję, że tym inkubatorem przedsiębiorczości wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży z terenu powiatu prudnickiego. Zależy nam na tym, aby stworzyć miejsce, w którym będą mogli realizować swoje pasje — dodał dyrektor Kopterski.

Prace budowlane związane z zaadoptowaniem nieużywanego budynku gospodarczego CKZiU na nowoczesne pracownie zbliżają się już do szczęśliwego zakończenia. Teraz należy czekać na wyposażenie pomieszczeń w wysokiej klasy urządzenia przeznaczone do realizowania zajęć praktycznych. Przyszli uczniowie w ramach prowadzonych w inkubatorze zajęć będą mogli uczyć się szerokiego zakresu umiejętności m.in. metaloplastyki, informatyki, fryzjerstwa czy projektowania 3D.

Po stronie polskiej w projekcie biorą udział: Powiat Prudnicki, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku oraz Gmina Prudnik. Partnerami projektu po stronie czeskiej są: Średnia Przemysłowa Szkoła z Bruntala, gdzie również powstaje inkubator przedsiębiorczości szkolnej, oraz Miasto Bruntal. Całkowita wartość projektu „Sieć Inkubatorów Przedsiębiorczości Szkolnej” to 1 840 797,80 euro (po stronie Powiatu Prudnickiego budżet to 633 059,65 Euro).


Już rozpoczęły się międzynarodowe konsultacje w sprawie opracowania wspólnego programu nauczania.

Budynek, w którym znajdzie swoją siedzibę inkubator, rośnie w oczach.

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook