Prudnik24

Wakacje? Wybierz Góry Opawskie

Wakacje? Wybierz Góry Opawskie
02 lipca
13:00 2021

Akcję mającą na celu wzmożenie ruchu turystycznego w Górach Opawskich ogłosił głuchołaski magistrat. Tamtejsi urzędnicy mają aktywnie pomagać w organizacji wypoczynku w tym rejonie pogranicza polsko-czeskiego.

Jak informuje portal gminy, kampania przygotowana przez Wydział Promocji, Turystyki i Sportu będzie realizowana przy wykorzystaniu zasobów Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach.

„Oferta kierowana jest zarówno do turystów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.” – czytamy na glucholazy.pl

Na czym polegać będzie pomoc? Przede wszystkim urzędnicy zagwarantują pomoc w znalezieniu noclegu, na terenie miasta i gminy z uwzględnieniem preferencji danej osoby (takich, jak: wygoda, lokalizacja, atrakcje, czy cena). Zapowiada się także opracowanie konkretnego planu wycieczek na każdy dzień pobytu. Pod uwagę będą brane atrakcje – czyli np. wydarzenia odbywające się w czasie pobytu. W pakiecie są ponadto: codzienne doradztwo praz pomoc w kontakcie z licencjonowanymi przewodnikami turystycznymi, bezpłatny udział w sobotniej wycieczce z przewodnikiem po Głuchołazach oraz pomoc w znalezieniu kawiarni, czy restauracji dostosowanych do preferencji turysty.

Zainteresowanych gmina odsyła do Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach. Numery tel: 77 439 14 53 oraz 77 439 43 60, e mail: cit@glucholazy.pl, strona internetowa: www.turystyka-glucholazy.pl. Placówka znajduje się na ul. Pl. Basztowy 4a. Fot. D. Przyszlak, goryopawskie.eu

Maciej Dobrzański

Za: glucholazy.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook