Prudnik24

Mieli po dwa promile. Wypadek pod Niemysłowicami

Mieli po dwa promile. Wypadek pod Niemysłowicami
13 lipca
10:56 2021

Pierwszego zdradził sposób prowadzenia samochodu. Drugi spowodował wypadek. Obaj nie dostosowali się do zasady: „piłeś – nie jedź”.

– Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z prudnickiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. – mówi oficer prasowy prudnickiej policji asp. Andrzej Spyrka.

Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie Głogówka. Tam policjanci zauważyli i zatrzymali do kontroli osobowe renault.

– Przyczyną kontroli był styl jazdy kierowcy pojazdu. Za kierownicą auta siedział 35-letni mieszkaniec gminy Głogówek. Wynik przeprowadzonego badania pokazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy. – tłumaczy mundurowy.

Do kolejnego zatrzymania doszło na trasie Szybowice – Niemysłowice, gdzie doszło do kolizji dwóch volkswagenów. Jak się okazało 34-letni sprawca zdarzenia był nietrzeźwy.

– Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy, a pojazd którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu.34 i 35-latek odpowiedzą teraz przed sądem. – relacjonuje Andrzej Spyrka.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook