Prudnik24

PCM – o co tutaj chodzi?

PCM – o co tutaj chodzi?
20 lipca
15:01 2021

Szpital, o którym jeszcze kilka lat wstecz mówiło się, że może zostać zamknięty, dziś staje się nowoczesną placówką. Szpital, który jeszcze niedawno bał się zmian, od kilku lat prężnie się rozwija inwestując w infrastrukturę, sprzęt medyczny i kadrę lekarską.

Dziś Prudnickie Centrum Medyczne już tylko bryłą przypomina miejsce sprzed lat. Zmieniło się tu wiele, począwszy od sposobu zarządzania placówką, aż po zmianę standardu obsługi Pacjenta.

Choć to szeroka wizja rozwoju i determinacja w dążeniu do najwyższych standardów placówki w systemie usług medycznych stanowią dziś fundament zmian zachodzących w szpitalu, nadrzędnym celem wszystkich działań jest i zawsze będzie dobro pacjenta. To o NIEGO tutaj chodzi. Gwarancja właściwej opieki zdrowotnej dla mieszkańców miasta i powiatu prudnickiego, a także dbałość o ich komfort i bezpieczeństwo, stały się motorem napędowym działań dzisiejszego kierownictwa.

Zainwestowane w rozwój szpitala – tylko w roku ubiegłym – ponad 3 mln. zł. pozwoliły m.in. na budowę nowoczesnej pracowni RTG, odnowienie pracowni USG czy wymianę szpitalnego sprzętu na nowoczesny. Placówka wzbogaciła się m.in. o nowe respiratory, defibrylatory, aparat elektrochirurgiczny, diatermię, nowoczesną kolumnę laparoskopową oraz nową karetkę. Jeden po drugim remontowane są oddziały szpitalne, poradnia rehabilitacyjna doczekała się nowego dachu. Gabinet EKG, sprężarkownia i blok operacyjny zostały całkowicie odnowione i wyposażone w najlepszej jakości sprzęt. Na wyremontowanych salach operacyjnych pracują dziś m.in. nowoczesne lampy zabiegowe i nowy aparat do znieczulania, a pod budynkiem ratownictwa medycznego stanął nowy ambulans. Przebudowano też sieć kanalizacji deszczowo ściekowej oraz rozpoczęto prace przy renowacji ogrodzenia wokół szpitala. W trakcie jest m.in. przebudowa pomieszczeń na potrzeby bloku operacyjnego, adaptacja kolejnych na potrzeby poradni ginekologiczno-położniczej, czy remont klatki schodowej wewnątrz jednego ze skrzydeł szpitala. Przy placówce powstaje też stacja tlenowa, która zabezpieczy niedobory tlenowe i zagwarantuje właściwą opiekę pacjentom z zaburzeniami oddechowymi.

Tak duże inwestycje w prudnickim szpitalu to zasługa nie tylko dobrego zarządzania tą placówką, pomocy rządowych, realizowanych projektów we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego i Urzędem Wojewódzkim, ale również wynik odpowiedzialnej polityki samorządu powiatowego, dla którego służba zdrowia była i nadal jest priorytetem.

Tak wielkie zmiany zachodzące w prudnickim szpitalu nie byłyby jednak możliwe do zrealizowania dzięki jednej osobie. Każdego dnia swoją determinacją, zacięciem i koncentracją na pacjencie, sztab ludzi stojący za Prezesem Witoldem Rygorowiczem, pracuje na nową rzeczywistość, która widoczna jest dziś gołym okiem i – co najważniejsze – wreszcie odczuwalna przez pacjenta.

Od strony medycznej zagrzewają tu wszystkich do pracy doktor Piotr Klimczak i Pielęgniarka Naczelna Marzena Jabłońska. To min. dzięki ich pasji i oddaniu pracy, pomysłowości, profesjonalizmowi i mocnej wierze w sukces podejmowanych działań dziś szpital pochwalić się może znakomitą kadrą medyczną, szeroką ofertą świadczonych usług oraz nowoczesnym sprzętem.

Całość wszystkich podejmowanych w szpitalu decyzji spina Prezes – Witold Rygorowicz, który swoim zaangażowaniem i wytrwałością w dążeniu do celu skutecznie zaraża każdego dnia. To on przemyślanymi decyzjami spowodował, że prudnicki szpital staje się nowoczesną placówką medyczną, która jako jedna z nielicznych ma dziś stabilną sytuację finansową, dobre wyniki i jest największym pracodawcą w mieście.

Misją, która przyświeca szpitalowi od lat jest przede wszystkim dobro pacjenta. Zmian dokonujących się w PCM każdego dnia będzie jeszcze wiele. Jedno się nie zmieni na pewno: to pacjent jest najważniejszy i to o niego tutaj chodzi.

Sala operacyjna na oddziale ginekologii planowej
Operacje przeprowadza zespół doświadczonych chirurgów
Oddział dziecięcy
Nowoczesne respiratory
Centralna sterylizatornia

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook