Prudnik24

Polsat kręci program w Moszczance. „Na tapecie” pasieka „Złoto Natury”

Polsat kręci program w Moszczance. „Na tapecie” pasieka „Złoto Natury”
20 lipca
17:26 2021

„Rolnicy” – to seria emitowana przez Polsat, w której stacja towarzyszy rolnikom podczas codziennych obowiązków. Kilka dni temu (we wtorek 13 lipca) ekipa telewizji zawitała do Moszczanki, by przyjrzeć się pracy Jarosława Gerczaka – pszczelarza mającego własną pasiekę „Złoto Natury”.

Jarosław Gerczak to postać lokalnie znana z różnych akcji promujących przyrodę i pszczoły. Od lat bywa gościem w naszych szkołach, gdzie o kulisach swojej pracy opowiada najmłodszym słuchaczom. Gościł także w telewizji – niedawno w TVP3 Opole, gdzie prawdopodobnie został wypatrzony przez twórców programu „Rolnicy”.

– Wizyta producenta telewizji Polsat była dla mnie bardzo dużym i miłym zaskoczeniem, tym bardziej, że sam mnie odnalazł, dostrzegając wartość w mojej dotychczasowej pracy z pszczołami. Na pewno będzie to promocja Moszczanki, jak i gminy Prudnik. Praktycznie co mogłem, to pokazałem, jeżeli chodzi o pracę w pasiece, aż po wybieranie miodu. Sama wizyta przesympatycznej ekipa Polsatu pozostanie w pamięci na długo – ocenia w rozmowie z naszą gazetą Jarosław Gerczak. O szczegółach emisji i samego programu zbyt wiele na razie powiedzieć nie może. Takie jest ustalenie z producentem i reżyserem „Rolników”. Jedno wiemy na pewno – zdjęcia wyszły dobrze, wszak właściciel pasieki z kamerą jest już obyty. – Ekipa była w naszych stronach pierwszy raz i bardzo chwalili tą część województwa Opolskiego – dodaje pszczelarz, któremu na planie towarzyszyła żona Ewa i córeczka Ola.

„Takie czynności jak żniwa, dożynki, wykopki, zbiór owoców, zasiewy, dojenie krów, czy przygotowania gospodarstw do zimy wyznaczają naszym bohaterom rytm ich życia. W programie pokazujemy harmonijne przenikanie się światów człowieka i natury. Bohaterami serialu są ludzie, którzy żyją z pracy własnych rąk, korzystając ze wszystkich dobrodziejstw jakie niesie ze sobą uprawa ziemi i hodowla zwierząt.” – tak o programie pisze Polsat na platformie polsatplay.pl

Prudnicko-moszczaniecki odcinek będzie można zobaczyć premierowo w październiku. Jest szansa, że program będzie stanowić konkretną promocję naszego regionu – jak zaznacza Jarosław Gerczak nad Moszczanką unosił się dron, filmując malownicze okolice z lotu ptaka. O konkretnym terminie emisji będziemy informować. Fot. Radosław Krawczyk

Maciej Dobrzański

Jarosław Gerczak przy pracy
Wszystkie fot.: Radosław Krawczyk

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook