Prudnik24

Dbając o uczniów i środowisko

Dbając o uczniów i środowisko
21 lipca
14:18 2021

Trwa kolejna inwestycja w budynku II Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Kościuszki 55. Tym razem Zarząd Powiatu zdecydował się na termomodernizację obiektu. Działanie te jest finansowane ze środków pozyskanych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jest to niezwykle ambitne i długo oczekiwanie zadanie. Jego realizacja w znacznym stopniu poprawi komfort uczniów uczęszczających do tej placówki. W najbliższym czasie w budynku szkoły zostanie wymieniony system centralnego ogrzewania. Po modernizacji jego źródło będą stanowiły nowoczesne i ekonomiczne w użytkowaniu gazowe pompy ciepła. Aby jeszcze bardziej poprawić wydajność termiczną obiektu, zostaną również docieplone stropy oraz wymieniona pozostała stolarka okienna. Pracę będą również prowadzone w znajdującej się w budynku sali gimnastycznej, która doczeka się systemu wentylacji mechanicznej.

Jest to bardzo ważna inwestycja ze względu na zamierzania, jakie przyjął Zarząd Powiatu Prudnickiego, a mianowicie przeniesienie Technikum nr 1 z ulicy Podgórnej 5 właśnie do tego obiektu — mówił wicestarosta Janusz Siano.

Wykonawcą zadania za przeszło 2 mln zł jest Zakład Budowlany Benedykta Koźbiała z Nysy. Aktualnie trwają szeroko zakrojone prace, które zgodnie z planem powinny się zakończyć już we sierpniu. Dzięki temu już w tym roku uczniowie już tej zimy będą mogli odczuć znaczącą poprawę komfortu nauki w placówce.

Konsekwentnie poprawiamy stan techniczny budynków zajmowanych przez powiatowe szkoły. W ostatnim czasie szczególnie duże, pozyskane z zewnątrz pieniądze przeznaczamy właśnie na Zespół Szkół Rolniczych (obiekt II LO) oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Prężyńskiej. Niedawno wyremontowaliśmy halę sportową I LO, teraz planujemy zadania w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i, ponownie w ZSR — dodał starosta Radosław Roszkowski.

Całkowita wartość przedsięwzięcia to 2.365.387,00 PLN. Na realizacje zadnia Powiat Prudnicki otrzymał dotację z NFOŚiGW w wysokości 2.080.881,00 PLN oraz pożyczkę w kwocie231.209,00 PLN.

Niniejszy materiał został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Powiat Prudnicki.

Fot. (2) Powiat Prudnicki

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook