Prudnik24

Głogówek: kompletnie pijany staranował betonowy słupek

Głogówek: kompletnie pijany staranował betonowy słupek
21 lipca
10:38 2021

2,5 promila w wydychanym powietrzu miał 38-letni kierowca renault, który 17 lipca zaparkował na…przydrożnym słupku na jednej z głogóweckich ulic. O sprawie przed chwilą poinformowała prudnicka policja.

17 lipca, przed godziną 23:00 dyżurny policji w Głogówku otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na terenie miasta. Według zgłoszenia najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca osobowego renault wjechał w betonowy słupek odgradzający chodnik od jezdni.

– Interweniujący na miejscu policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Okazało się, że autem kierował 38-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna podróżował z pasażerem. – informuje naszą gazetę asp. Andrzej Spyrka z biura prasowego tutejszej komendy policji.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Teraz mieszkańcowi powiatu prudnickiego grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 tysięcy złotych grzywny.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook