Prudnik24

TVP3 Opole poleca letnie atrakcje w Prudniku

TVP3 Opole poleca letnie atrakcje w Prudniku
22 lipca
11:59 2021

W niedawnym „Kurierze Opolskim” emitowanym na antenie TVP3 Opole dziennikarze stacji przyjrzeli się letniej ofercie kulturalno-sportowej Prudnika. „Dla każdego coś miłego” – to puenta, jaką temat podsumowuje telewizja.

„Lato w mieście to dla wielu dzieci smutna perspektywa. Jak pokazuje przykład Prudnika można jednak ten czas w miejscu zamieszkania wypełnić licznymi i różnorodnymi atrakcjami. Dziś zorganizowano tam kolejny “sportowy wtorek”, nie brakuje tez propozycji dla milusińskich uzdolnionych artystycznie. Słowem: dla każdego coś miłego” – tak materiał o Prudniku firmuje TVP3 Opole na swoim portalu.

Wakacyjnych atrakcji w Prudniku jest dużo. Jedną z nich był m.in. „sportowy wtorek” zorganizowany przez gminę z wykorzystaniem infrastruktury przy basenie „Sójka”.

– Staramy się, by nasza oferta była atrakcyjna. Oprócz standardowych działań, jak otwarty basen letni, kino, czy biblioteka, mamy szereg wydarzeń cyklicznych, jak choćby sportowe wtorki, gdzie dzieciaki mogą poczuć ducha sportowej rywalizacji. – wyjaśnia w materiale wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

Wydarzenie organizuje Agencja Sportu i Promocji Gminy Prudnik. Bieg krótkodystansowy, skok w dal, czy pokonywanie toru przeszkód – to tylko niektóre z propozycji dla najmłodszych.

– Chodzi o to, żeby wyciągnąć dzieci z domu, żeby miały jakąś alternatywę dla siedzenia w domu przed komputerem – tłumaczy pracownik ASiP Łukasz Scholz.

– Dzieci spędzają tu dużo czasu ze sobą, mogą się rozwijać, poruszać. Bardzo fajne, ciekawe konkurencje, już nie wspomnę o tym, że tu każde dziecko wygrywa, dostaje medal i jest szczęśliwe – ocenia w rozmowie z TVP3 Opole jedna z mam.

Czas letni gospodaruje też Prudnicki Ośrodek Kultury. To cykl wydarzeń w ramach „Artystycznych Wakacji”.

– To oferta przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach, młodzieży, ale też osobach starszych, którzy to ten wolny czas, tak długo wyczekiwany, chcą wypełnić w formie artystycznej – mówi szefowa instytucji dr Sylwia Gawłowska. Na to składają się warsztaty plastyczne, produkcje muzyczne, nauka gry na gitarze i śpiewu operowego.

Wszystkie powyższe propozycje nasi Czytelnicy znajdą na fanpage’u prudnik24.pl na fb. A materiał TVP3 Opole można obejrzeć tu: Letnie atrakcje w Prudniku. W wakacje na najmłodszych czekają zawody sportowe i warsztaty artystyczne (tvp.pl).

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook