Prudnik24

TVP3 Opole: duże zmiany w szpitalu

TVP3 Opole: duże zmiany w szpitalu
30 lipca
14:40 2021

Temat modernizacji i skoku technicznego w prudnickim szpitalu podjęło TVP3 Opole. Telewizja opublikowała materiał na ten temat w „Kurierze Opolskim”.

O tym, że szpital staje się nowoczesną placówką pisaliśmy niedawno. Pozytywne zmiany w lecznicy zauważyli też dziennikarze TVP3 Opole tytułując materiał: „Duże zmiany w małym szpitalu. Nowa poradnia, tlenownia i blok operacyjny”.

„Prudnickie Centrum Medyczne przechodzi ostatnio rewolucję. Od jutra pacjentki z Prudnika i okolic będą mogły korzystać ze świeżo wyremontowanej poradni położniczo-ginekologicznej. Trwa też budowa stacji tlenowej i remont bloku operacyjnego.” – takie brzmienie miała „zajawka” programu we wtorek 27 lipca.

W materiale jedną z najważniejszych informacji jest ta, że poradnia ginekologiczna zostaje przeniesiona do siedziby PCM przy Szpitalnej 14.

– Skumulowaliśmy tu sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentek. Na pewno poprawi to dostępność i wygodę pacjentek – mówi Piotr Klimczak, dyrektor do spraw medycznych.

Stukot młotków i dźwięk wiertarek, który roznosi się wokół szpitala, to z kolei efekt prac przy długo wyczekiwanej stacji tlenowej. Obsłuży ona nowy blok operacyjny, którego budowa także dobiega końca.

Prezes PCM Witold Rygorowicz zapowiedział w materiale, że już od sierpnia będzie można skorzystać w szpitalu z usług urologa.

Cały materiał dotyczący sytuacji w prudnickim szpitalu można obejrzeć tu: Duże zmiany w małym szpitalu. Nowa poradnia, tlenownia i blok operacyjny (tvp.pl)

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook