Prudnik24

Nietrzeźwy z sądowym zakazem uciekał przed policjantami

Nietrzeźwy z sądowym zakazem uciekał przed policjantami
03 sierpnia
17:39 2021

Do zdarzenia doszło wczoraj (2 sierpnia), przed godziną 21:00 na terenie Prudnika. Policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena, którego kierujący o 25 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował jednak sygnały do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku pobliskiej miejscowości.

– Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierujący volkswagenem w dalszym ciągu się nie zatrzymywał. Jednak po krótkim pościgu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. – relacjonuje naszej gazecie rzecznik KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka.

Na szczęście kierującemu pojazdem oraz jego pasażerowi nic poważnego się nie stało. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący autem 35-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo prowadził samochód pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Teraz 35-latek musi się liczyć z zarzutami kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz złamania zakazu sądowego. Za takie przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook