Prudnik24

Festiwal jazzowy z nowymi smaczkami

Festiwal jazzowy z nowymi smaczkami
05 sierpnia
15:14 2021

Tegoroczna odsłona festiwalu jazzowego, jednej z flagowych imprez prudnickich, odbędzie się w dniach 6–7 sierpnia (piątek i sobota). To czternasta odsłona wydarzenia, która po raz pierwszy trwać będzie aż przez dwa dni.

W ramach Jazz Prudnik Festival 2021 zagrają: Judyta Pisarczyk Quartet, Piotr Wójcicki Quintet, Gary Moore Tribute Band, Patrycja Zarychta Sekstet. Impreza, choć w istocie koncertowa, będzie też miała inne wymiary. Patrycja Zarychta poprowadzi warsztaty wokalne, Agata Wilczek – plastyczne, zaś w galerii Prudnickiego Ośrodka Kultury będzie można można oglądać wystawę fotograficzną pt. „Jazz w Prudniku”. W Strefie Chillout czeka natomiast pizza z FoodTrack Pasji Patrycji Kęs oraz wizyta na stoisku z płytami winylowymi i książkami. Z kolei w Strefie Dziecka najmłodsi znajdą coś dla siebie, m.in. muzyczne czytelnie.

Dyrektor POK Sylwia Gawłowska poprowadzi spotkanie z Witoldem Wnukiem, autorem książki „Jazz w Piwnicy pod Baranami”. Nie zabraknie też nocnego plenerowego pokazu filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii M. Pieprzycy.

Festiwal jazzowy odbędzie się przy budynku Prudnickiego Ośrodka Kultury, który wraz z Gminą Prudnik jest organizatorem imprezy. Inicjatorem corocznego festiwalu i jego dyrektorem artystycznym jest natomiast prudnicki muzyk Ryszard Czeczel.

Bartosz Sadliński

Pełna „rozpiska” festiwalu poniżej.

MAPKA FESTIWALOWA

W pierwszy dzień, 6 sierpnia na scenie Prudnickiego Ośrodka Kultury odbędą się dwa koncerty. Początek – godz. 20.

W drugim dniu Festivalu (7 sierpnia) prudnickiej publiczności zaprezentują się natomiast (również o godz. 20):

ZAPRASZAMY!!! Gazeta Prudnik24 jest patronem medialnym wydarzenia.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook