Prudnik24

Na wynajem, na horyzoncie

Na wynajem, na horyzoncie
08 sierpnia
11:30 2021

Jest szansa na nowe mieszkania w Głogówku. Jak podało Radio Opole – gmina zamierza utworzyć Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową; pakiet niezbędnych uchwał (na wniosek burmistrza Piotra Bujaka) został przegłosowany przez radnych podczas sesji. 

Gmina przedstawiła Krajowemu Zasobowi Nieruchomości tereny, na których nowe mieszkania mogłyby być zbudowane, teraz nastąpi ocena opłacalności przedsięwzięcia. Jak podało Radio Opole – optymistyczny wariant zakłada, że byłoby nawet kilkadziesiąt mieszkań na wynajem (bo taki ich status wchodzi w grę), co zaspokoiłoby popyt w sporym zakresie. 

SIM-y, a więc Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, to forma kooperacji między rządem a samorządami. Spółki zakładane są przez gminy, ale ich udziałowcem jest Krajowy Zasób Nieruchomości. O powstałe w ten sposób mieszkania na wynajem mogą ubiegać się osoby nie mające mieszkania własnościowego tej samej miejscowości i mieszczące się w określonym kryterium dochodowym.

Jak dotąd w Głogówku społeczne mieszkalnictwo realizowane jest przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska”. To jednak kropla w morzu potrzeb.

Bartosz Sadliński

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook