Prudnik24

Powołują związek, który ma ułatwić komunikację

Powołują związek, który ma ułatwić komunikację
18 sierpnia
11:24 2021

„Pogranicze”- tak będzie nazywał się Powiatowo-Gminny Związek Transportu, który chce powołać osiem samorządów. Ma to doprowadzić m.in. do zwiększenia liczby kursów autobusowych.

W ostatnim czasie w tej sprawie odbyły się nadzwyczajne sesje w starostwie powiatowym oraz urzędzie miejskim w Prudniku. Prudniccy rajdy zaakceptowali statut Powiatowo-Gminnego Związku Transportu „Pogranicze”.

– Jesteśmy już na ostatniej prostej do powołania Związku, w skład którego wejdzie osiem miast – komentuje wyniki głosowania wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

W skład związku wejdą: powiat prudnicki i głubczycki oraz gminy Prudnik, Głubczyce, Głogówek, Kietrz, Branice, Lubrza.

Wspólne działanie ma poprawić jakość transportu na terenie obu powiatów, dodatkowo kooperacja może skutkować nowymi połączeniami, a także zwiększeniem liczby kursów. W ramach jego funkcjonowania uzgadniane będą też wszelkie kwestie dotyczące rozkładu jazdy, linii transportu zbiorowego oraz związanych z tym kosztów. Związek będzie partnerem PKS Głubczyce, które po odejściu z Prudnika Arrivy zajęło się komunikacją autobusową na ziemi prudnickiej i w gminach ościennych. Wzorem dla samorządów starających się o powstanie „Pogranicza” jest powiat strzelecki, gdzie taki związek działa z sukcesami od kilku lat.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook