Prudnik24

Biała: szpital polepsza infrastrukturę medyczną

Biała: szpital polepsza infrastrukturę medyczną
23 sierpnia
11:57 2021

W minioną środą w bialskim szpitalu oddano uroczyście do użytku nowe urządzenia, który mają służyć tamtejszym pacjentom.

Przypomnijmy, że Powiatowy Szpital w Białej zajmuje czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach. Teraz placówka doczekała się wsparcia ze środków rządowych. Uroczystość miała miejsce w środę 18 sierpnia. Otwarto tam pracownię tomografii komputerowej oraz oddano do użytku instalację zaopatrującą placówkę w tlen.

„Pomoże to personelowi jeszcze lepiej leczyć pacjentów kardiologicznych oraz w razie potrzeby pomagać chorym na COVID-19.” – informuje prudnickie starostwo. W otwarciu udział wzięli m.in. wojewoda opolski Sławomir Kłosowski i poseł Katarzyna Czochara, przewodniczący Rady Powiatu Józef Janeczko i wicestarosta Janusz Siano.

Niedawno szpital został dofinansowany także przez Grupę Azoty ZAK. S.A., dzięki czemu mógł zakupić specjalne łóżka, również pod kątem leczenia pacjentów pocovidowych. Leczenie tego typu pacjentów, którzy mają problemy kardiologiczne możliwe jest w Białej od maja. Fot. Starostwo Powiatowe w Prudniku

Fot. (2): Starostwo Powiatowe w Prudniku

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook