Prudnik24

Gwiazda na uhonorowanie Prymasa

Gwiazda na uhonorowanie Prymasa
26 sierpnia
18:27 2021

Już po raz drugi w Prudniku gościć będzie Piotr Rubik. Tym razem okazją jest zbliżająca się beatyfikacja Prymasa Stefana Wyszyńskiego, który w latach 50-tych był więziony w prudnickim klasztorze franciszkanów w Prudniku-Lesie. Wydarzenie już w najbliższą sobotę.

Organizatorem koncertu i imprez towarzyszących jest Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka i poseł Katarzyna Czochara. Najpierw w kościele na „klasztorku” odprawiona zostanie msza św. w intencji Prymasa oraz ojczyzny, potem, o godz. 19:30 będzie miał miejsce premierowy koncert Piotra Rubika z orkiestrą zatytułowany „Najważniejsza jest Miłość”.

– To koncert oratoryjny opowiadający o najważniejszych wątkach z życia kardynała. Planujemy również w tym dniu przedstawienie videomappingu na fasadzie klasztoru franciszkanów. To film, który przestawia pewien zbiór cytatów kardynała Wyszyńskiego w nowoczesnej formie. – zapowiada wydarzenie poseł Czochara w rozmowie z Radiem Opole.

Wspomniany videomapping to nie pierwszyzna w Prudniku. Podczas poprzedniego koncertu Rubika, w październiku 2019 roku, również odbyła się podobna prezentacja. Cieszyła się wówczas ogromnym zainteresowaniem.

Nadmieńmy, że obchody nie skupią się jedynie na muzyce. W planie jest też piknik rodzinny, a w regionie odbyć się ma również m.in. akcja nasadzenia „Buków Kardynalskich”. Osobnym wątkiem, jaki trzeba w tym miejscu wymienić to akcja szczepień prowadzona w czasie koncertu – na błoniach klasztornych można się będzie zaszczepić jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Poniżej plakat zapowiadający wydarzenie.

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook