Prudnik24

Wiceszef MON otworzył biuro poselskie w Prudniku

Wiceszef MON otworzył biuro poselskie w Prudniku
31 sierpnia
13:07 2021

Wiceminister Ministerstwa Obrony Narodowej Marcin Ociepa dziś w południu oficjalnie otwarł swoje biuro poselskie w Prudniku. Mieszkańcy naszego powiatu będą mogli przekazywać swoje spostrzeżenia/uwagi/ etc. w każdy piątek w godzinach 14-16 przy Placu Szarych Szeregów 6.

Na otwarcie przybyło wielu gości z południa Opolszczyzny. Poza samorządowcami z powiatu prudnickiego (burmistrz Grzegorz Zawiślak, wiceburmistrz Jarosław Szóstka, wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek, burmistrz Białej Edward Plicko), zjawili się także burmistrzowie Paczkowa, Baborowa i Kietrza. Był też prudnicki nadleśniczy Jarosław Myśliński.

– Bardzo serio traktuję pracę biur poselskich, bo one są symbolem tego, że poseł ma służyć mieszkańcom – zwrócił się do zgromadzonych Marcin Ociepa. – To miejsce bezpośredniego spotkania i tego wymiaru służby publicznej, że można po prostu pomagać drugiemu człowiekowi. Poseł i jego współpracownicy są dokładnie od tego.

Minister podkreślał ważną – według niego – rolę Prudnika na południu Opolszczyzny.

– Chcę uczynić z Prudnika bardzo ważny ośrodek tego regionu. Prudnik jest klasycznym przykładem, że tam, gdzie jest gospodarz nastwiony na rozwój i współpracę ponad podziałami między rządem, a samorządem, to przynosi bardzo konkretne efekty. I to biuro nie powstałoby, gdyby nie współpraca i otwartość panów burmistrzów Zawiślaka i Szóstki. Dla mnie te kontakty są bardzo istotne i przekładają się na konkretne projekty dla mieszkańców. – ocenił Ociepa. Dodawał, że zależy mu na tym, by pogranicze polsko-czeskie było „jak najgodniejsze”. – Zawsze podkreślamy w rozmowach z samorządowcami z powiatu głubczyckiego, że tu polska się zaczyna, a nie kończy – wskazywał wiceszef MON.

Według posła oznaką podnoszenia rangi Prudnika ma być powołanie w mieście (już we wrześniu) siedziby spółki międzykomunalnej, której efektem będzie utworzenie Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych (druga siedziba opolskiego SIM-u ma być zlokalizowana na północy województwa).

– W efekcie powstanie ponad 2 tysiące mieszkań, a być może nawet więcej. Wszystko zależy od potrzeb samorządów. – podkreślił poseł.

Na dogodność lokacji nowego biura poselskiego wskazywał burmistrz Grzegorz Zawiślak.

– Jesteśmy w budynku, który służy od lat celom publicznym. Od ministra do adwokata blisko, ale w pozytywnym słowa znaczeniu. Dziękuję za dotychczasową współpracę, która przez te dwa i pół roku bardzo dobrze się układa. Na pana ministra prudniczanie mogą liczyć i jego słowo, które jest wypowiedziane, i jest deklaracją, staje się czynem.

Jako przykład współpracy Zawiślak podał tworzoną obecnie w Katowicach dokumentację na drogę w prudnickiej strefie ekonomicznej.

– Czekam na deklarację od pana ministra, że pomoże nam zdobyć środki na sfinansowanie budowy tej drogi – stwierdzał, a właściwie pytał burmistrz.

– Nie po to robimy dokumentację, żeby trafiła do szuflady – padła szybka odpowiedź ze strony Ociepy.

Biuro poświęcił proboszcz Stanisław Bogaczewicz.

Nadmieńmy, że w kuluarach sejmowych spekuluje się, że Marcin Ociepa może niebawem objąć funkcję ministra rozwoju. Wcześniej polityk był członkiem Porozumienia Jarosława Gowina, które odłączyło się ostatnio od obozu Zjednoczonej Prawicy. Wszystkie fot. M. Dobrzański

Maciej Dobrzański

Biuro znajduje się przy Placu Szarych Szeregów 6. Fot. M. Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook