Prudnik24

1000 mieszkań na południu Opolszczyzny. Prudnik liderem pierwszego SIM w województwie

1000 mieszkań na południu Opolszczyzny. Prudnik liderem pierwszego SIM w województwie
06 września
18:51 2021

Dziś w willi Frankla podpisany został akt notarialny powołujący spółkę SIM Opolskie Południe, która zajmie się budową mieszkań w 10 gminach województwa opolskiego. Spółka otrzymała na ten cel 30 000 000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

SIM Opolskie Południe sp. z o.o. jest pierwszą tego typu spółką w województwie opolskim. Akt notarialny został podpisany w Prudnickimi Ośrodku Kultury w Prudniku. W tym mieście będzie znajdowała się także siedziba spółki. W skład spółki weszły oprócz Krajowego Zasobu Nieruchomości weszło 10 gmin: Baborów, Branice, Głogówek, Kędzierzyn-Koźle, Kietrz, Otmuchów, Prudnik, Strzelce Opolskie, Walce oraz Ujazd.

Kapitał zakładowy spółki wynosi 30 000 100 zł, to efekt wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Każda gmina, która dołączyła do SIM-u otrzymała z funduszu 3 mln złotych.

Z uczestnikami podpisania aktu połączył się online Marcin Ociepa, Wiceminister Obrony Narodowej, Poseł na sejm RP, który patronuje inicjatywom promieszkaniowym w województwie opolskim.

– Program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych to jest prosty i skuteczny. W porównaniu do wcześniejszych tego typu programów, SIM angażuje samorządy, którym najbardziej zależy na poprawie warunków mieszkaniowych. Jestem zadowolony z dzisiejszego podpisania aktu notarialnego, bo oznacza to, że wkrótce na południu w województwie opolskim przybędzie 1100 tanich mieszkań do wynajęcia. Cieszę się, bo to duży impuls rozwojowy dla regionu – powiedział Marcin Ociepa.

Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński chwalił opolskie samorządy.

– Współpraca przebiegała wzorowo, czego efektem jest podpisanie dzisiejszego aktu i powołanie pierwszego tego typu spółki w województwie opolskim. Dzięki kapitałowi startowemu spółka będzie mogła szybko przystąpić do prac projektowych, występować o kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego i rozpoczynać inwestycje – wyjaśniał Prezes Druziński.

Pierwsze klucze do mieszkań zbudowanych w ramach SIM-u zostaną wręczone w 2023 r. Fot. M. Dobrzański

(m)

Fot. (wszystkie) M. Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook