Prudnik24

„Skrawek nieba”. Kolejny koncert na cześć Prymasa

„Skrawek nieba”. Kolejny koncert na cześć Prymasa
06 września
19:17 2021

Już 12 września beatyfikowany zostanie kardynał Stefan Wyszyński. Z tej okazji Gmina Prudnik i Prudnicki Ośrodek Kultury przygotowują koncert będący częścią cyklu „Wyszyński błogosławiony”.

Koncert rozpocznie się o godz. 18:30. Wystąpią wokaliści Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki Prudnickiego Ośrodka Kultury z programem „Sacrum”, a także Ygor Przebindowski TRIO oraz Stanisław SOYKA Kwintet.

Wydarzenie odbędzie się na scenie plenerowej wybudowanej w Grocie Lurdzkiej obok Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku-Lesie. W finale zaplanowano uroczyste odsłonięcie pamiątkowej monety wydanej przez Narodowy Bank Polski. Całość zostanie zarejestrowana przez TVP 3 Opole.

Koncert organizowany przez POK, gminę i Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku Lesie, został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego. Mecenasami koncertu są: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku, Stadnina Koni Prudnik Spółka z o.o., Zakład Energetyki Cieplnej Prudnik, Narodowy Bank Polski, Agencja Sportu i Promocji w Prudniku. Poseł Violetta Porowska objęła koncert patronatem honorowym.

Gazeta Prudnik24 jest jednym z patronów medialnych wydarzenia. Zapraszamy serdecznie!

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook