Prudnik24

W Opolu odsłonili gwiazdy. Grupa Azoty ZAK S.A. partnerem wydarzenia

W Opolu odsłonili gwiazdy. Grupa Azoty ZAK S.A. partnerem wydarzenia
14 września
18:43 2021

Sześć nowych gwiazd pojawiło się w tym roku w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. Na uroczystości, która odbyła się w piątek i sobotę (3 i 4 września) nie mogło zabraknąć przedstawicieli Grupy Azoty ZAK S.A. Firma od lat jest bowiem partnerem tego wydarzenia.

Przypomnijmy, że Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu tworzona jest sukcesywnie już od trzynastu lat i znajduje się między ratuszem a kamieniczkami po wschodniej stronie rynku. To, że w tym czasie stała się wizytówką województwa opolskiego na mapie turystycznej Polski, docenia prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Paweł Stańczyk.

– Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2021 to nie tylko wspaniałe koncerty i wielkie wydarzenie muzyczne. To również docenienie największych artystów polskiej sceny muzycznej i stworzenie pamiątkowej Alei Gwiazd w naszym regionie opolskim, który staje się widocznym miejscem na mapie turystycznej. – zaznacza prezes. Jak podkreśla, Grupa Azoty ZAK S.A. od wielu lat uczestniczy i wspiera wydarzenie, dokładając cegiełkę w tworzenie historii polskiej piosenki.

O aspektach patriotycznych związanych z powstaniem Alei mówił biorący udział w odsłonięciu gwiazd prof. Bolesław Goranczewski, członek zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

– Uroczystość odsłonięcia gwiazd najznakomitszych artystów piosenkarzy, kompozytorów, twórców tekstów związanych z Piosenką Polską i Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu to doskonały przykład na podtrzymywanie narodowej tradycji, pielęgnowanie polskości, a także dowód na nieustanne rozwijanie kulturowej świadomości Polaków. – zwrócił się do zgromadzonych.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że podczas pierwszego dnia (piątek 3 września) odsłonięto gwiazdy Krystyny Prońko i Zbigniewa Wodeckiego. W sobotę natomiast przyszła kolej na gwiazdy Jerzego Stuhra, Haliny Mlynkovej, Sławomira Łosowskiego i Stana Borysa.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook