Prudnik24

Europejskie Dni Dziedzictwa w muzeum, czyli „Prudnickie smaczki”

Europejskie Dni Dziedzictwa w muzeum, czyli „Prudnickie smaczki”
16 września
20:57 2021

Już w najbliższą sobotę w Muzeum Ziemi Prudnickiej nastąpi otwarcie wystawy pt. „Prudnickie smaczki”. Tematem czasowej ekspozycji przygotowanej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa będą ciekawostki związane z miastem i okolicą.

„Smaki Dziedzictwa” – tegoroczne hasło EDD zwraca naszą uwagę na rzeczy z pozoru drobne i raczej nie znajdujące miejsca na kartach historycznych ksiąg. W nich opowiada się o polityce, bitwach, dziejach wybitnych rodów i osób, wielkich przedsięwzięciach i znaczących budowlach. A przecież wszyscy doskonale wiemy, że życie składa się w większości z rzeczy i sytuacji prozaicznych, codziennych, zwykłych. Takie było również życie dawnych prudniczan, ale mimo tego, że składało się z wielu codziennych sytuacji uregulowanych surowym zwyczajem i prawem to było także barwne i urozmaicone. W ramach tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa przygotowujemy – nie tylko kulinarne – prudnickie sma(cz)ki wyszukane w starych przekazach. Sięgając do ciekawostek z życia dawnego Prudnika i jego mieszkańców, przyjrzyjmy się więc zwyczajom, przesądom, zapomnianym zawodom i miejscom…

Sobota, 18 września 2021 r. godz. 11:00-16:00

Arsenał- główna siedziba Muzeum Ziemi Prudnickiej przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku

Wstęp wolny!

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://edd.nid.pl/, na której opublikowane są wszystkie wydarzenia związane w EDD. Sprawdź, co będzie się działo w naszym regionie i skorzystaj z szerokiego wachlarza atrakcji kulturalnych i edukacyjnych.

Tekst nadesłany

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook