Prudnik24

Pomnik Mistrza odsłonięty!

Pomnik Mistrza odsłonięty!
19 września
13:17 2021

Dziś o godz. 9, tuż przed rozpoczęciem 8 Memoriału im. Stanisława Szozdy, odsłonięto pomnik tego wybitnego kolarza.

Postument wykonany z brązu, naturalnej wielkości, stanął na ul. Gimnazjalnej, przy ścieżce rowerowej i hali I LO. Autorem rzeźby jest Przemysław Wolny. Jej wygląd konsultowany był z Radosławem Jagielskim i Henrykiem Charuckim. Inicjatorem powstania postumentu jest starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Na odsłonięcie przybyli sportowcy i kolarze pochodzący z ziemi prudnickiej, poseł Katarzyna Czochara, burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak i – rzecz jasna – sam pomysłodawca.

Pomnik powstał w ramach projektu pod nazwą „Śladami legend sportu” . Na ten cel we współpracy z czeskimi partnerami polskiej stronie udało się pozyskać pieniądze z Euroregionu Pradziad w kwocie 35 tysięcy euro.

– Jest to miejsce bardzo godne. – ocenia starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

Dodajmy, że obok pomnika ulokowano tablicę, która opisuje życiorys, jak i dokonania kolarza. W tej chwili na ulicach Prudnika trwa Memoriał jego imienia. Fot. M. Dobrzański

Maciej Dobrzański

Fot. R. Roszkowski
Fot. R. Roszkowski
Fot. M. Dobrzański
Fot. M. Dobrzański
Fot. M. Dobrzański
Fot. M. Dobrzański

1 komentarz

  1. mysta
    mysta 23 września, 13:53

    Chciałem się zapytać o co chodzi z tym politycznym zagraniem i 2 pomnikami Szozdy w Prudniku i kiedy będzie trzeci! pomnik i gdzie powstaną kolejne. Za robotę się weźcie bo galeria za chwilę będzie otwarta a infrastruktury nie ma dla pieszych, brak pasów przy rondzie Szozdy, brak chodników – nie ma jak dojść do nowo-budowanej galerii. Za budowę szkoły dla dzieci z SP1 się weźcie a nie za pomniki!!!!! bo budynek nie jest w stanie pomieścić wszystkich klas 1-8 i dzieci są podzielone na dwa budynki. A może was wszystkich należy posłać ponownie do szkoły bo nie odrobiliście lekcji!!! Za chwilę w mieście będą same pomniki i emeryci.

    Reply to this comment

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 222

Reklamy

 

Reklamy

Facebook