Prudnik24

Stacja tlenowa przy PCM już działa

Stacja tlenowa przy PCM już działa
24 września
15:40 2021

Dziś pod siedzibą szpitala przecięto wstęgi pod nowymi inwestycjami PCM – mowa o oddaniu do użytku nowoczesnej stacji tlenowej i zakończeniu remontu bloku operacyjnego.

Całość inwestycji w kwocie 660 tysięcy zł. została sfinansowana z funduszy przeciwdziałania Covid-19, pozyskanych od Wojewody Opolskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, a przekazanych spółce PCM za pośrednictwem starostwa powiatowego w Prudniku, w ramach dotacji celowej. Jeśli chodzi o stację tlenową, prace polegały m.in. na posadowieniu zbiornika magazynującego 6000 litrów tlenu medycznego oraz budowę budynku technicznego, korelującego z tlenownią.

Na Opolszczyźnie mamy obecnie 18 tego typu instalacji, a w stacje tlenowe zaopatrzone są wszystkie szpitale wojewódzkie.

Czym jest stacja tlenowa? Mówiąc najprościej – gwarantuje ona bezpieczeństwo pacjentów zabezpieczonych w lekarstwo, jakim jest tlen medyczny. Jest on przydatny m.in. w leczeniu pacjentów z koronawirusem.

Podczas dzisiejszej uroczystości o godz. 10 pod szpitalem zjawili się przedstawiciele parlamentu i samorządowcy – wicewojewoda i poseł Violetta Porowska, poseł Katarzyna Czochara, starosta Radosław Roszkowski, burmistrz Prudnika Grzegorza Zawiślak i wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek. W roli gospodarza wystąpił prezes PCM Witold Rygorowicz.

Co istotne, tlen dla pacjentów jest już dostępny, a na wyremontowanym oddziale prowadzone są operacje. Fot. (2): facebook Violetty Porowskiej.

Maciej Dobrzański

Prezes PCM Witold Rygorowicz, a za nim stacja tlenowa.

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook