Prudnik24

Poczekalnia po nowemu – rusza remont dworca

Poczekalnia po nowemu – rusza remont dworca
28 września
17:04 2021

Gmina Prudnik przystępuje do przebudowy dworca PKS w Prudniku. Magistrat przeznaczy na ten cel 9 mln. zł. (przegłosowali to podczas wrześniowe sesji radni miejscy). To więcej niż planowano. Inwestycja zostanie też dofinansowana ze środków unijnych, w 20%. Ponadto wykonane zostaną trzy zadaszone stanowiska dla autobusów.

Do ogłoszonego przez gminę przetargu zgłosiły się cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił Zakład Techniczno-Budowlany POLBAU z Opola. Firma zaproponowała 8.898,40 mln. zł. Prace – według zapisów przetargowych – mają potrwać do 10 grudnia 2022 roku.

– Mimo że dofinansowanie zewnętrzne jest niewielkie, nie wycofamy się z finansowania tego zadania. Jesteśmy partnerem ograniczania emisji – mówi Gazecie Prudnik24 burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. –  Niestety koszty materiałów są w ostatnich miesiącach nieprzewidywalne (żeby nie powiedzieć szalone), więc ostateczny koszt inwestycji też jest wysoki… Ważne jednak, że budynek będzie lepiej odpowiadał na potrzeby mieszkańców, nie tworząc dodatkowych kosztów.

Wczoraj na facebooku burmistrza ukazał się natomiast następujący wpis:

„Rozpoczynamy prace budowlane na dworcu autobusowym. W miniony piątek podpisałem umowę na przebudowę dworca autobusowego z Zakładem Techniczno-Budowlanym POLBAU Sp. z o.o. Prace potrwają do końca przyszłego roku, a w tym czasie dworzec tymczasowo będzie ulokowany przy Placu Wolności.” Grafika: UM Prudnik


Bartosz Sadliński, (m)

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook