Prudnik24

TVP3 Opole: druga odsłona sportowego festiwalu za nami

TVP3 Opole: druga odsłona sportowego festiwalu za nami
28 września
18:02 2021

„Róża”, reportaż Justyny Szubert-Kotomskiej zdobył główną nagrodę podczas II Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” (23-25 września) . W trakcie gali finałowej konkursu, autorom najlepszych dokumentów poruszających tematykę sportową przyznano siedem statuetek. Wydarzenie zorganizowane przez TVP3 Opole poprzedziły pokazy konkursowe oraz spotkania z gwiazdami sportu.

Przypomnijmy, że organizowany przez TVP3 Opole festiwal, to jedyny taki, który gromadzi w jednym miejscu twórców poruszających tematykę sportową. Nazwa Festiwalu jest upamiętnieniem zmarłego opolanina – Tomasza Drąga, który w piłkarskim świecie znany był jako „Patyk”. Wieloletni zawodnik Odry Opole, który podczas meczu Śląska Łubniany zasłabł i nie odzyskał przytomności. Miał 40 lat.

Warto podkreślić, że impreza w całości poświęcona jest tematyce sportowej widzianej wrażliwym okiem reportażystów. Celem festiwalu jest ożywienie zainteresowania tym konkretnym gatunkiem reportażu.

I tak też na miłośników sportu czekały dwa dni pokazów reportaży konkursowych. „Róża”, reportaż Justyny Szubert-Kotomskiej, który wygrał konkurencję, to historia nie tylko o sporcie, choć jej główną bohaterką jest Róża Kozakowska – niepełnosprawna atletka, która już po realizacji reportażu została złotą i srebrną medalistką igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

– Nie możemy się zawęzić jedynie do jej wyników sportowych, musieliśmy opowiedzieć tą historię. Szczęśliwie zgodzili się, szczęśliwie dla Róży, bo ten reportaż zmienił jej życie – przyznała w rozmowie z telewizją autorka materiału.

W skład kapituły weszli między innymi piłkarz ręczny Artur Siódmiak , były selekcjoner Antoni Piechniczek czy właściciel serwisu Weszło.com Krzysztof Stanowski. Na zwycięzcę festiwalu czeka nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych ufundowana przez prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego.

Wielką frajdę mieli kibice piłki nożnej, którzy spotkali się z gośćmi specjalnymi: w czwartek z Pawłem Fajdkiem, w piątek z Maciejem Iwańskim a w sobotę ze wspomnianym już Krzysztofem Stanowskim, właścicielem portalu weszło.com i współtwórcą bijącego ostatnio rekordy oglądalności Kanału Sportowego.

Do oglądania materiałów telewizji zapraszamy pod linkami: Trwa 2. Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk”. Dziś poznamy werdykt jury (tvp.pl) oraz

„Patyki” w rękach laureatów. Finał II Festiwalu Reportażu Sportowego (tvp.pl). Gazeta Prudnik24 i portal prudnik24.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym.

Maciej Dobrzański

Krzysztof Stanowski był członkiem jurry festiwalowego. Fot. M. Dobrzański
Spotkanie z Krzysztofem Stanowskim prowadził dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Opole Mateusz Magdziarz. Fot. M. Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 260

Reklamy

 

ReklamyFacebook