Prudnik24

Pościg za pijanym

Pościg za pijanym
30 września
22:52 2021

Do tego zdarzenia doszło na terenie Prudnika we wtorek przed godziną 20:00. Policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kierujący pojazdem zignorował jednak sygnał do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg.

– Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierujący volkswagenem w dalszym ciągu nie zatrzymywał się. Po dojechaniu do sąsiedniej miejscowości, mężczyzna porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo w kierunku pobliskich zabudowań. Po chwili został zatrzymany przez policjantów. – relacjonuje rzecznik KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka.

Silna woń alkoholu wydobywająca się z ust mężczyzny zdradziła powód jego ucieczki. 31-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu organizmie. Teraz 31-latek musi się liczyć z zarzutami kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook