Prudnik24

Remont dworca: zmiana ruchu już jutro

Remont dworca: zmiana ruchu już jutro
20 października
21:45 2021

W związku z remontem dworca autobusowego, gmina Prudnik wprowadza nowe rozwiązania w ruchu na Placu Wolności.

Tymczasowa organizacja ruchu na czas budowy dworca autobusowego będzie obowiązywać od jutra i potrwa aż do końca realizacji inwestycji. Nastąpi to prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku. W tym czasie dworzec autobusowy zostanie przeniesiony właśnie na Plac Wolności. O zmianach poinformował dziś magistrat na swoim facebooku. Czego możemy się spodziewać?

Wprowadzony zostaje zakaz ruchu dla wszystkich pojazdów.

„wyjątkiem będą:✅ autobusy;✅ mieszkańcy ulicy plac Wolności zamieszkałych w obrębie dworca tymczasowego; ✅ właściciele lokali użytkowych;✅ służby komunalne.❌ W ramach wprowadzonych zmian zostanie zlikwidowana strefa płatnego parkowania na przedmiotowym odcinku drogi ❌” – informuje gmina.

Przypomnijmy, że o nowym dworcu mówiono już od kilku lat. Jeszcze w 2018 roku przedstawiono projekt dużego budynku, który kolorystycznie nawiązywał do znajdującego się obok obiektu prokuratury. Na górze nowego budynku miała powstać między restauracja i pasaż handlowy. Nowe władze gminy uznały, że Prudnik nie potrzebuje obiektu o tak sporych rozmiarach, m.in. z powodu jego prawdopodobnej nierentowności.

Realizowany obecnie projekt zakłada budowę nowego budynku wraz z oszkloną poczekalnią, zadaszone perony i budowę parkingów. Perony będą usytuowane zarówno po zachodniej, jak i wschodniej stronie dworca. Rozebrany ma być mur od strony prokuratury, wzdłuż obiektu – w stronę parku – będzie prowadzić ścieżka rowerowa. Na obecnym placu manewrowym, bliżej wspomnianego muru, przewidziano też miejsca parkingowe. Fot. Gmina Prudnik

Maciej Dobrzański

Wizualizacja: UM Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook