Prudnik24

Akcja „Znicz 2021” – zmiany w ruchu koło prudnickiego cmentarza

Akcja „Znicz 2021” – zmiany w ruchu koło prudnickiego cmentarza
31 października
14:47 2021

Do 2 listopada potrwa zmiana w ruchu drogowym w okolicy prudnickiej nekropolii.

Ulica Dąbrowskiego od ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Staszica jest ulicą o jednym kierunku jazdy. Parkowanie na tym odcinku może odbywać się po lewej stronie do skrzyżowania z ul. Parkową, natomiast po prawej stronie jezdni dopuszczone jest parkowanie dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Natomiast od skrzyżowania z ul. Parkową do ul. Staszica dopuszczono parkowanie pozostałych pojazdów po lewej stronie jezdni, ukośnie do jej osi.

– Wyjeżdżając z ulicy Parkowej mogą skręcić tylko w lewo. Wszystkie te odcinki zostały odpowiednio oznakowane. – informuje rzecznik KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka.

Na miejscu od wczoraj pracują policjanci z prudnickiej komendy. W pozostałych miejscowościach naszego powiatu nie zaplanowano żadnych zmian.

Obserwując już dziś duży ruch na prudnickim cmentarzu można założyć, że część odwiedzających to właśnie niedzielę wybrała na dzień odwiedzin na grobach. Właściwe święto – Dzień Wszystkich Świętych przypada jednak na jutro. Wtorek to z kolei Dzień Zaduszny, a więc kolejna okazja do odwiedzenia mogił naszych najbliższych. Jest więc szansa, że frekwencja na prudnickiej nekropolii „rozłoży się” w tym roku po równo.

(m)

Grafika: KPP Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook