Prudnik24

Gratka dla przyszłych pszczelarzy

Gratka dla przyszłych pszczelarzy
14 listopada
16:49 2021

W parku przy budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku działa już nowoutworzona baza  do nauki zawodu pszczelarza

Projekt nazwany „Ochrona bioróżnorodności na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku” realizowany w ramach RPO, jest innowacyjny na skalę kraju. Działania prudnickiego starostwa objęły m.in. rewitalizację przyszkolnego parku, w którym powstały nowe ścieżki edukacyjne z małą infrastrukturą oraz pasieką pszczelarską. Ponadto do wyremontowanych piwnic szkoły trafiły multimedialne pracownie, maszyny związane z produkcją miodu oraz interaktywne tablice.

Baza dla młodych pszczelarzy była pod koniec października wizytowana przez zawodowców – przedstawicieli Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Opolu oraz hodowcy pszczół z Racławic Śląskich, Šternberka i Ołumuńca.

– Staramy się działać na rzecz ratowania pewnych elementów zagrożonego środowiska przyrodniczego. Zdecydowaliśmy się postawić na pszczoły. Walorem edukacyjnym będzie realizacja w Zespole Szkół Rolniczych nowatorskiego programu nauczania związanego z ochroną pszczół – mówił naszej gazecie ponad dwa lata temu, gdy pomysł był już na etapie konkretnego planowania, starosta Radosław Roszkowski. Fot. Powiat Prudnicki

Wizyta pszczelarzy odbyła się w ramach projektu realizowanego przez Powiat Prudnicki w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania Šternbersko oraz Mikroregionem Šternbersko i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 „Przekraczamy granice”.

(m)

Źródło: powiatprudnicki.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook