Prudnik24

Obrabowali zegarmistrza

Obrabowali zegarmistrza
17 listopada
13:04 2021

W minioną sobotę, wczesnym rankiem, dwóch mężczyzn wybiło witrynę w siedzibie prudnickiego zegarmistrza. Ich łupem padło 90 zegarków. Są już w rękach policji, podobnie, jak ich „zdobycz”.

O tym zdarzeniu dziś poinformowała prudnicka policja.

– Tamtego dnia tuż po godzinie 5:00 rano prudniccy policjanci patrolujący ulice miasta, zauważyli, ze ktoś włamał się do sklepu zegarmistrzowskiego. Witryna sklepowa została wybita a z wystawy skradziono ponad 90 zegarków. Śledczy na miejscu, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Właściciel sklepu wartość strat oszacował na blisko 13 000 złotych – relacjonuje rzecznik prudnickiej policji asp. Andrzej Spyrka.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą jeszcze tego samego dnia wytypowali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o to przestępstwo. Zatrzymani to 47 i 64-letni mieszkańcy powiatu prudnickiego. Policjanci podczas przeszukania mieszkania starszego z mężczyzn znaleźli i odzyskali skradzione zegarki. Mieszkańcy powiatu prudnickiego usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi im nawet do 10 lat więzienia.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook