Prudnik24

Prudnik z nowym czujnikiem smogu

Prudnik z nowym czujnikiem smogu
19 listopada
12:22 2021

W Prudniku, na budynku dawnego Gimnazjum nr 1, zamontowano czujnik smogu. Jego pomiary można śledzić w internecie.

– W Polsce coraz częściej mówi się o złej jakości powietrza, która dotyczy również naszego miasta. Niestety, mimo szczerych chęci, nie da się z dnia na dzień naprawić wszystkiego. Wiele zależy od nas mieszkańców, a pierwszym krokiem na drodze do polepszenia jakości powietrza i ograniczenia smogu jest świadomość. Dlatego w Prudniku zamontowaliśmy czujnik smogu – komentuje burmistrz Grzegorz Zawiślak.

Pomiary bieżące z czujnika trafiają do ogólnopolskiej bazy looko2 i dostępne będą w najpopularniejszych aplikacjach monitorujących poziom zanieczyszczenia powietrza: Kanarek, Zanieczyszczenia Powietrza, Smog Alert, Smog Polska. Można je śledzić tu: LookO2 – Cloud Air Quality Monitor.

Przypomnijmy, że pierwszy tego typu czujnik działa od kilki lat na terenie na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Legionów i należy do powiatu. Pozwala on na sprawdzenie stopnia zanieczyszczenia powietrza pyłem PM10 i PM2,5. Jego wyniki również można śledzić w internecie. Link: PRUDNIK – Starostwo Powiatowe – aktualna pogoda (nazwa.pl)

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook