Prudnik24

Burmistrz podsumowuje

Burmistrz podsumowuje
24 listopada
22:55 2021

Od wyborów samorządowych w 2018 roku minęły trzy lata. We wczorajszym poście na facebooku burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak zapowiedział publikację podsumowania tego okresu swojej kadencji na fotelu sternika gminy.

Już teraz jednak szef prudnickiego magistratu zdecydował się na kilka refleksji, prezentując statystyki, które – jak to określił – motywują go do dalszego działania.

„Łączny budżet inwestycyjny to aż 48 737 247,02 zł, z czego 26 658 287,75 zł to środki zewnętrzne, co daje 55% poziomu dofinansowania. 128, to z kolei liczba zrealizowanych zadań inwestycyjnych, kolejne już się realizują. Na naszych oczach powstaje nowy dworzec autobusowy, finalizują się dokumentacje związane z powstaniem Międzypokoleniowego Centrum Integracji przy ul. Tkackiej oraz budową ulicy Działkowej. Prawie 4,5 mln złotych to inwestycje oświatowe związane m.in. z modernizacją budynków szkół i przedszkoli czy budową placów zabaw. Prawie 5,5 km wykonanych dróg i ponad 6 km chodników – to tylko niektóre z projektów i związanych z nimi liczb.” – napisał Grzegorz Zawiślak, dziękując jednocześnie swoim współpracownikom i mieszkańcom, również tym, którzy „potrafią merytorycznie krytykować”.

Większość wpisów pod postem włodarza jest pozytywna. Wśród tych z drugiej kategorii znalazły się np. takie: „Tylko ul. Chrobrego dalej zapuszczona. Przykre tak piękne zabytki niszczeją, a turyści chodzą i oglądają.”. Na co burmistrz odparł, że „w przyszłym roku składamy wniosek na kompleksowy remont ulic Ogrodowej, Chrobrego i Kochanowskiego.” Inny użytkownik domaga się modernizacji drogi z Prudnika do Czyżowic, a także dociągnięcia do miejscowości kanalizacji (obecnie – przypomnijmy – trwa inwestycja polegająca na skanalizowaniu Szybowic). Kolejny głos dotyczący ul. Chrobrego wiąże się z remontem elewacji tutejszych budynków. Do śledzenia dyskusji zapraszamy na facebooku włodarza, a podsumowanie trzech lat zamieścimy na naszym portalu.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook