Prudnik24

Podpisali umowę, która ma pomóc w organizacji transportu

Podpisali umowę, która ma pomóc w organizacji transportu
02 grudnia
01:15 2021

Wczoraj w Głogówku ukonstytuował się Powiatowo-Gminny Związek Transportu „Pogranicze”, który ma na celu organizację transportu zbiorowego (autobusowego) na terenie powiatów prudnickiego i głubczyckiego.

To działanie zapowiadane już od kilku lat. Debata na temat organizacji transportu trwa bowiem od czasu, gdy z obsługi tego rejonu województwa opolskiego zrezygnowała Arriva, tłumacząc się kwestiami ekonomicznymi. Od 2019 roku połączenia międzymiastowe w powiecie prudnickim realizuje PKS Głubczyce. Ten sam przewoźnik organizuje też połączenia miejskie w Prudniku, Lubrzy, Głogówku i Białej.

Wspólny projekt zakłada optymalizację sieci połączeń i zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego. Partnerzy mają analizować rentowność i nierentowność poszczególnych połączeń oraz pozyskiwać fundusze na połączenia nieprzynoszące zysku.

Spójrzmy, jak prezentują się funkcje w nowym związku.

Prezesem zarządu został Janusz Siano, wicestarosta prudnicki, a jego zastępcą Piotr Soczyński, starosta głubczycki.
Członkami zarządu wybrano Sebastiana Bacę, wójta gminy Branice i burmistrza Piotra Bujaka.

Komisja rewizyjna będzie działać w składzie: wicestarosta głubczycka Anita Juchno (przewodnicząca) oraz Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy i Kazimierz Bedryj, zastępca burmistrza Gmina Głubczyce (członkowie).

Przewodniczącą zgromadzenia członków została Dorota Przysiężna-Bator, burmistrz gminy Kietrz, a jej zastępcą Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika.

– Myślę, że przy wsparciu całego zgromadzenia związku skutecznie zadbamy o transport autobusowy dla mieszkańców powiatów prudnickiego oraz głubczyckiego. – skomentował w mediach społecznościowych burmistrz Głogówka Piotr Bujak. Fot. Facebook Piotra Bujaka

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook