Prudnik24

Grupa Azoty ZAK nagrodzona Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

Grupa Azoty ZAK nagrodzona Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy
07 grudnia
16:47 2021

Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy już po raz 22. wyróżnił firmy i instytucje wykazujące szczególną dbałość o bezpieczeństwo pracy i ochronę zdrowia. Wśród nich znalazła się Grupa Azoty ZAK, która otrzymała dziewiątą Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy. Uroczyste wręczenie odbyło się 30 listopada 2021 r. w Warszawie, a kędzierzyńską spółkę reprezentował prezes zarządu Paweł Stańczyk.

Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy dla Grupy Azoty ZAK została przyznana na lata 2021-2023. Prestiżowe wyróżnienie potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa utrzymujący się w spółce. Dzięki modernizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych wyeliminowano uciążliwe prace z przekroczeniami normatywów higieniczno-sanitarnych. Na przestrzeni lat liczba wypadków drastycznie spadła, a zaistniałe zdarzenia mają przeważnie charakter komunikacyjny.

W 2020 roku w spółce odnotowano rekordowo niską liczbę wypadków przy pracy. Mimo szerzącej się pandemii COVID-19 zakład utrzymał zdolności produkcyjne.

Wyjątkowe okoliczności, takie jak obecnie panująca pandemia, skłaniają do powrotu do podstaw i skupienia się na tym, co najważniejsze. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników to wartości, które stoją na pierwszym miejscu bez względu na okoliczności. Jesteśmy zadowoleni z utrzymywania pozytywnych wskaźników pamiętając jednocześnie, że za każdą liczbą stoi żywy człowiek – mówi Paweł Stańczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK.

Od 1999 roku Grupa Azoty ZAK jest członkiem Forum Liderów Bezpiecznej Pracy – organizacji koordynowanej przez CIOP-PIB, zrzeszającej 160 przedsiębiorstw i instytucji, które mogą być stawiane za przykład w kwestiach związanych z kulturą bezpiecznej pracy. W 2000 roku spółka otrzymała Zieloną Kartę, w 2002 roku Srebrną, a w kolejnych latach dziewięć Złotych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy. Fot. Nel Gwiazdowska

Fot. Nel Gwiazdowska

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook