Prudnik24

W Głogówku monitorują powietrze

W Głogówku monitorują powietrze
20 grudnia
13:37 2021

Gmina Głogówek rozpoczęła kolejne działania proekologiczne. Niedawno w ramach systemu kontroli jakości powietrza zainstalowano tam specjalne czujniki.

Dla zwykłego zjadacza chleba sprawdzenie stanu powietrza w Głogówku będzie teraz dość proste – aktualne dane można bowiem sprawdzić przez internet lub specjalną aplikacją w telefonie.

– Zapraszam do tego, żeby korzystać z tego narzędzia, bo podniesie to z pewnością naszą świadomość ekologiczną, a także pozwoli na uzmysłowienie tego, jak wiele pracy jeszcze mamy do wykonania, jeżeli chodzi o działania związane z chociażby wymianą źródeł ciepła i innymi aspektami nisko emisyjnymi. Umowę na wykonanie tych czujników zawarliśmy za kwotę niecałych 8 tys. złotych – mówi burmistrz Głogówka Piotr Bujak.

Dodajmy, że czujniki powietrza zostały zamontowane na budynku szkoły podstawowej nr 2, remizy Ochotniczej Straży Pożarnej i bractwa strzeleckiego w Głogówku. Monitorują stan powietrza, sprawdzają poziomy pyłów PM1, PM2.5 i PM10, temperaturę i wilgotność. Zebrane dane udostępniane są na internetowej stronie gminy w zakładce „Aktualna jakość powietrza”. Fot. UM Głogówek

(m)

Źródło: Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook