Prudnik24

Odpalili motopompę!

Odpalili motopompę!
28 grudnia
13:40 2021

Dnia 18.12.2021 r. na głogóweckim basenie Ochotnicza Straż Pożarna w Racławicach Śląskich dokonała sprawdzenia i pierwszego odpalenia motopompy szlamowej PH-2400 w ramach zadania publicznego pn.: „Przeciwpowodziowa STRAŻ Pożarna”, które jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego w kwocie 9000,00 zł. Pozostałą część kwoty w wysokości 3500 zł w ramach wkładu własnego pokryła gmina Głogówek.

„Model pompy szlamowej PH 2400 wyróżnia się największą wydajnością na rynku, gdyż jest w stanie przepompować nawet 2400 litrów w ciągu jednej minuty. Charakteryzuje się stosunkowo niewielkimi wymiarami, co wpływa na jego dużą mobilność. Co więcej, jest to urządzenie, które zostało wyposażone w dodatkowe rolki oraz uchwyty ułatwiające transport. Posiada solidny i trwały silnik marki Honda- GX 390.” – możemy przeczytać na stronie jednego z dystrybutorów.

Sołectwo Racławice Śląskie niestety słynie z częstych podtopień i powodzi spowodowanych kapryśną rzeką Osobłogą, która przepływa w pobliżu wsi. W ciągu ostatnich dwóch lat druhowie ochotnicy lokalnej OSP stale się doposażają w sprzęt mający ograniczyć i przyspieszyć działania związane z usuwaniem skutków szalejącego żywiołu.

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook