Prudnik24

Policja: ponad 550 zgłoszeń

Policja: ponad 550 zgłoszeń
10 stycznia
17:52 2022

To statystyka z powiatu prudnickiego dotycząca 2021 roku i Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Informacje w tej sprawie opublikowała dziś prudnicka policja.

– O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a policją wie już większość mieszkańców naszego regionu. Świadczyć może o tym liczba zgłoszeń. W samym 2021 roku na terenie powiatu prudnickiego odnotowaliśmy ich ponad 550. Natomiast od początku istnienia mapy, tych zgłoszeń jest już prawie 2800 – wylicza rzecznik KPP Prudnik asp. Andrzej Spyrka.

Jak podkreśla, są jednak tacy, do których ta informacja być może jeszcze nie dotarła.

– Dlatego przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. W 2021 roku zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości – 210, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 107, nieprawidłowego parkowania – 101, czy niewłaściwej infrastruktury drogowej – 23 zgłoszeń. Policjanci, którzy na miejscu weryfikowali te zagrożenia, potwierdzili ponad 55 % z nich. – dodaje mundurowy.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego 112.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook