Prudnik24

Nowe wozy strażackie dla Lubrzy i Racławic Śląskich

Nowe wozy strażackie dla Lubrzy i Racławic Śląskich
19 stycznia
23:54 2022

W ramach rządowego dofinansowania do powiatów z województwa opolskiego trafią nowe wozy bojowe, z których będą korzystały tutejsze OSP. W gronie gmin, które otrzymały środki na ten cel znalazły się Lubrza i miejscowość Racławice Śląskie (gmina Głogówek).

„Świetna informacja. Pomimo niedawnego wygrania miliona złotych dla naszej gminy (mowa o konkursie „Rosnąca odporność” związanym ze szczepieniami na COVID-19 – o sprawie pisaliśmy tu: Lubrza zgarnęło milion – Prudnik24 – przyp.red.), złożyliśmy jeszcze wniosek o dofinansowanie do zakupu dwóch aut strażackich. Dzisiaj Wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził listę krajową, którym jednostkom OSP takie dofinansowanie przypadnie. Zostaje nam powiedzieć MAMY TO !!!! szkoda że dwie jednostki nie dostały ale jest jedna. Dziękuję za współpracę Pani Poseł Violetta Porowska. Chciała i pomogła. Konkretnie” – napisał w mediach społecznościowych wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek (pisownia oryginalna).

Podobnie sprawy mają się w gminie Głogówek, w której na liście MSWiA do dofinansowania znalazły się Racławice Śląskie.

„Serdecznie dziękuję Pani Poseł Violetta Porowska za wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia. Pozdrawiam też całą jednostkę, która aktywnie angażuje się w ten projekt.” – to z kolei komentarz burmistrza Głogówka Piotra Bujaka z jego oficjalnego konta na Facebooku.

Dodajmy, że uzupełnienie finansów na zakup samochodów należy do samorządów i lokalnych jednostek OSP. Fot. poglądowe – źródło: Facebook Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 259

Reklamy

 

ReklamyFacebook